Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
ekspres ciśnieniowy
Nikola Bieguniak
25-01-2023 11:37
Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD

Czy warto kupić ekspres ciśnieniowy? Poznaj go bliżej!

Szybkie i proste zaparzenie kawy, która smakiem przypomina tę od baristy. Pozwoli ci na to tylko jedno urządzenie kuchenne! Na co jednak zwracać uwagę przy zakupie ekspresu, tak aby się nie zrazić przy pierwszym użyciu? Jak kupić sensowne urządzenie, które będzie służyć przez lata? Odpowiadamy!

  Źródło: Adobe Stock
d21hvvm
d21hvvm

Kupno ekspresu do kawy to nie lada wyzwanie. Jeśli marzy ci się pić codziennie swoje ulubione cappuccino, to solidny ekspres ciśnieniowy pozwoli ci zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Badania wskazują, że ok. 80 proc. Polaków wypija przeważnie 2–3 filiżanki kawy dziennie. Ważne jest zatem zadbanie o to, aby dom zaczął być miejscem, w którym można wypić dobrą kawę. Rozpuszczalna kawa staje się dobrym rozwiązaniem do momentu, aż zdamy sobie sprawę, że częściej i chętniej sięgamy po kawę z kawiarni.

Ekspres ciśnieniowy — czyli mały barista w domu

Ten typ ekspresu odmieni totalnie twoje kawowe doświadczenia. Jak sama nazwa sugeruje, kawa parzy się w nim pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dzięki temu czas kontaktu kawy z wodą jest krótszy, przez co kawa z ekspresu ciśnieniowego ma mniej gorzkich aromatów. Delikatność parzenia przekłada się na znakomity zapach oraz smak kawy. Jeśli szukasz dobrego ekspresu ciśnieniowego na lata, to zerknij tutaj. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie!

Rodzaje ekspresów ciśnieniowych

Na rynku istnieje mnóstwo urządzeń, o różnych przedziałach cenowych, wielkościach oraz możliwościach. Ekspresy ciśnieniowe dzielimy na trzy kategorie:

  • kolbowe, które są nazywane także ekspresami ręcznymi, ponieważ wymagają od nas dodatkowo zmielenia kawy, dobrania odpowiedniej ilości oraz wysypania do sitka. Kosztują zazwyczaj poniżej 1000 zł;
  • półautomatyczne mają tą zaletę, że parzą kawę automatycznie. Wbudowany młynek pobiera sam odpowiednią ilość ziaren, które mieli, i voilà! Niestety mleko trzeba pienić ręcznie, ale za to usuwanie fusów będzie rzadziej potrzebne niż w kolbówkach. Znajdziesz go pomiędzy 1000 a 2000 zł;
  • automatyczne ekspresy nie posiadają wyżej wymienionych wad. Wystarczy jedno lub dwa kliknięcia, a ekspres przygotuje twoją ulubioną kawę w mgnieniu oka. Niektóre z nich posiadają również funkcję łączenia z aplikacjami mobilnymi, co pozwala m.in. na uruchomienie ekspresu z innego pomieszczenia. Ich przedział cenowy zaczyna się od 1500 zł.
d21hvvm

Chcemy jednak podkreślić, aby nie kierować się wyłącznie ceną. Lepiej poczekać z zakupem do promocji niż kupić niesprawdzony produkt. Ostatecznością może być kupno ekspresu z drugiej ręki, jest to szczególnie korzystna alternatywa dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ekspresami do kawy.

Jakie funkcje są przydatne?

Wymagania użytkowników bywają różne. Co jednak w sytuacji, gdy nasza wiedza na temat ekspresów ciśnieniowych jest niewystarczająca, aby mieć określone wymagania? Dość ważną funkcją jest możliwość zapamiętywania własnych ustawień, jak np. Ilość mleka czy wielkość filiżanki. Funkcję zaparzenia dwóch kaw jednocześnie pokochają osoby, które często przygotowują kawę również dla swojej drugiej połówki, mamy, taty lub przyjaciół. Sterowanie urządzeniem za pomocą smartfona nie jest niezbędne, choć pomocne. Natomiast najważniejsze zostawiliśmy na koniec! Funkcja samoczyszczenia i odkamieniania urządzenia to absolutny "must have", szczególnie dla osób, które mają niewiele czasu. Oczywiście czyszczenie ekspresu do kawy nie jest skomplikowane, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest miłośnikiem sprzątania.

Sprawdź ofertę ekspresów ciśnieniowych od marki Siemens i ciesz się pyszną kawą każdego dnia. Znajdziesz ją tutaj.

Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD
d21hvvm
d21hvvm