Trwa ładowanie...
d1c1pb9
Ciekawostki

Dałbyś się wykastrować za nowy samochód?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dałbyś się wykastrować za nowy samochód?
(AFP)
d1c1pb9

Dałbyś się wykastrować za nowy samochód? Pytanie wydaje się czysto retoryczne. A jednak tak nie jest - w indyjskim Radżastanie za dobrowolną sterylizację rzeczywiście można otrzymać atrakcyjną nagrodę.

Na taki pomysł radzenia sobie z problemem przeludnienia wpadł tamtejszy Wydział Zdrowia. Bowiem według oficjalnych wyliczeń za około 20 lat Indie w kwestii ilości mieszkańców prześcignąć mają nawet Chiny. Średni współczynnik dzietności Indii, czyli ilość dzieci urodzonych przez jedną kobietę wynosi 2,58 - naprawdę dużo w porównaniu np. z krajami europejskimi. Tylko w ciągu dziesięciu ostatnich lat populacja w niektórych dystryktach Indii powiększyła się nawet o kilkanaście procent. Rozwiązać problem ma właśnie sterylizacja, której według władz medycznych dystryktu poddawać powinno się nawet 21 tys. obywateli rocznie.

Jednak jak przekonać mężczyzn i kobiety do tak drastycznego i nieodwracalnego zabiegu? Jeden z medycznych rachmistrzów wpadł na pomysł... loterii fantowej. Zasady tej "zabawy" są takie, że każdy kto podda się sterylizacji między 1 lipca a 30 września ma szansę wygrać jedną z atrakcyjnych nagród. Jest to m.in.: siedem Benderów i pięć dwudziestojednocalowych telewizorów. Nagrodą główną jest zaś nowiutki samochód Tata Nano.

d1c1pb9

Według Sitarama Sharma, naczelnego lekarza Radżastanu, atrakcyjne nagrody mogą przekonać do zabiegu nawet 6 tys. osób obojga płci.

[

]( #opinions )

d1c1pb9

Szczerze mówiąc sami nie wiemy jak odnieść się do pomysłu indyjskich lekarzy. Owszem - mamy szacunek do medycyny wschodniej, szanujemy jej odmienność, ale pomysł z loterią kastracyjną jest tak abstrakcyjny, że przebija nawet największe absurdy polskiego NFZ-u. Można by go nazwać "robieniem sobie jaj", gdyby nie to, że polega dokładnie na czymś odwrotnym.

Dodatkowego posmaku ironii całej sprawie dodaje fakt, że główną nagrodą w loterii jest auto o nazwie Tata Nano. Czyżby chodziło o to, że zdobywca samochodu po zabiegu będzie miał zaledwie jedną szansę na miliard, żeby zostać tatą?

(menonwaves)

d1c1pb9

Podziel się opinią

Share

d1c1pb9

d1c1pb9