Trwa ładowanie...
16-04-2013 16:02

Depilacja, czyli wiosna w męskich bokserkach

Depilacja, czyli wiosna w męskich bokserkachŹródło: 123RF
d3n2y8y

Depilować, epilować czy nie depilować, a może użyć pasty cukrowej? Jak w obecnych czasach panowie mogą pozbyć się niechcianych włosów? Za depilacją okolic intymnych przemawiają nie tylko względy estetyczne, ale także higieniczne.

Minęły czasy, kiedy męskość wiązała się z posiadaniem bujnego zarostu na klatce piersiowej oraz w okolicach intymnych. Nie tylko od kobiet wymaga się idealnej gładkości skóry na nogach czy pod pachami. Coraz częściej panowie golą lub depilują klatkę piersiową. Robią to nie tylko ze względów estetycznych, ale też praktycznych - przy uprawianiu sportu czy w czasie opalania wygodniej jest mieć ciało bez zarostu.

Temat depilacji okolic intymnych ciągle stanowi w Polsce tabu - rzadko się o tym pisze i rozmawia, a panowie pozostają w tym temacie niedoinformowani. Mężczyźni wstydzą się zapytać, jak można go bezboleśnie i trwale usunąć. Nie wiedzą też, gdzie mogą się zgłosić, by usuwaniem ich włosów zaczął się fachowiec. Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że niektóre kosmetyczki nie chcą wykonać zabiegu. Za granicą, zarówno u młodych chłopców, jak i u dojrzałych mężczyzn, od wielu lat na porządku dziennym jest posiadanie gładkiego ciała wokół krocza, co można zauważyć choćby w saunach.

d3n2y8y

W Polsce panuje przekonanie, że golenie czy depilacja jest niemęska i... bardzo bolesna. Jednak męskie ikony seksu - piłkarze (m.in. David Beckham)
i aktorzy podkreślają, że depilacja powinna być dla mężczyzn tak samo oczywista, jak dla kobiet. Z czego mogą zatem skorzystać, by usunąć włosy?

Najprostszym sposobem jest golenie za pomocą maszynki. Ten sposób ma jednak szereg wad. Golenie jest szybkie, proste i tanie, niemniej bardzo uciążliwe. Bardzo łatwo o zacięcie czy podrażnienie, wrastanie włosów w delikatną skórę, a także częste podrażnienie mieszków włosowych i, co za tym idzie, nieestetyczne czerwone krostki, które pojawiają się wygolonych miejscach. Plusem jest fakt, że można ogolić się samemu.

Istnieją jednak inne, nowoczesne sposoby trwałego usuwanie włosów z okolic intymnych, należy do nich epilacja laserem. Przed zabiegiem warto sprawdzić, jakim urządzeniem będzie wykonywany zabieg - od niego zależy ostateczny efekt.

- To, co możemy polecić panom, którzy chcą wydepilować okolice intymne, to zabiegi laserem diodowym MeDioStar Next. Urządzenie niemalże "zamraża" pole zabiegowe, dając wyjątkowy komfort. Dodatkowy tryb Smooth Pulse przeznaczony jest do bardzo wrażliwych miejsc - sprawia, że epilacja okolic intymnych trwa zaledwie 6 minut - podkreśla Milena Rzeczkowska, kierownik działu medycyny estetycznej Nova Group.

d3n2y8y

Trwała epilacja przynosi widoczne rezultaty zwykle po 4-5 zabiegach. Po roku należy asekuracyjnie wykonać jeden zabieg dodatkowy i można cieszyć się ciałem bez włosów przez długi okres. Co jednak, gdy nie mamy tyle czasu?

Bezpieczną metodą, która daje natychmiastowy efekt, jest użycie pasty cukrowej. Pasta cukrowa została niemal stworzona dla mężczyzn - mają oni niższy próg bólu niż kobiety, stąd tak ważne jest, by zabieg był jak najmniej nieprzyjemny. Pasta cukrowa będzie zatem lepszym rozwiązaniem niż wosk, szczególnie w miejscach nadwrażliwych.

- Wiele kosmetyczek nie chce wykonać zabiegu usunięcia włosów łonowych u panów. Podyktowane jest to brakiem komfortu psychicznego – strach dotyczy także panów, którzy wstydzą się powierzyć depilację okolic krocza obcej osobie. Dlatego potrzebne jest zaufanie do kosmetyczki i świadomość, że jest to osoba kompetentna i pewna tego, co robi. Ważna jest także intymność miejsca. W Nova 2 Day Spa mamy klientów, którzy przyjeżdżają na zabieg depilacji pastą cukrową do tej samej kosmetyczki od wielu lat i cenią sobie precyzję, profesjonalizm i spokojną atmosferę – dodaje Barbara Chmielewska, zachwalając swój salon. Panowie, przestańcie się bać zabiegu usuwania włosów. Chodzi tu przecież nie tylko o ładny wygląd, ale także o wygodę i higienę. Wasze partnerki będą wam za to bardzo wdzięczne, gdy zrobicie wiosenne porządki... także w bokserkach.

Mat. pras/4publicity.pl

d3n2y8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n2y8y