Trwa ładowanie...
28-01-2009 10:07

Destrukcyjny nałóg? Hazard?

Destrukcyjny nałóg? Hazard?Źródło: Jupiterimages
d3j34ef
d3j34ef

Jak ocenia Pan zjawisko hazardu w Internecie? Czy istnieją jakieś alternatywy dla gier hazardowych?

E-hazard to wszelkiego rodzaju interaktywne zakłady i gry losowe, za wzięcie udziału w których Klient musi zapłacić, by móc dostać szansę gry o pieniądze, lub towary, a wszystko to za pomocą Internetu, telefonu komórkowego, czy palmtopa.

Obecnie, jest to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Szacujemy, że do 2010 roku wartość tego rynku osiągnie pułap 25 miliardów dolarów. Wedle europejskiego prawa dotyczącego swobodnego przepływu usług, również na terenie Polski e-hazard nie jest zjawiskiem nielegalnym.

Obserwujemy jednak ciekawy trend - coraz więcej osób bierze udział w rozrywce on-line. W Polsce, po raz pierwszy od wielu lat jesteśmy w stanie zauważyć przełamywanie stereotypów, mówiących o tym że gry hazardowe są zjawiskiem nielegalnym, nieuczciwym, elitarnym, lub powiązanym z przestępczością zorganizowaną. Pojawiają się również alternatywne rodzaje gier, dostarczające podobnych emocji, a nie wiążące się z hazardem w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Jakiego rodzaju gry są najbardziej popularne w Polsce?

Do tej pory bardzo popularne były zakłady bukmacherskie, wszelkiego rodzaju gry kasynowe (poker, ruletka, automaty), loterie, zdrapki, bingo. Obecnie równie duży rozwój obserwujemy na nowym trendzie będącym alternatywą dla hazardu. który nasilił się w Polsce w roku 2007. Są nim innowacyjne aukcje on-line w systemie All Pay, w których stawką są nie pieniądze, a towary.

d3j34ef

Na przykładzie naszego serwisu możemy określi zasady : w aukcjach może brać udział każdy pełnoletni internauta. Po zalogowaniu w portalu, użytkownik nabywa specjalne punkty, pozwalające na wzięcie udziału w akucjach, w których atrakcyjne i cenne przedmioty wystawiane są za 0 złotych. W zależności od rodzaju aukcji, każde przebicie podnosi cenę licytowanego produktu od 1 do 10 groszy i jeżeli czas trwania aukcji jest mniejszy od wartości 15 sekund, chwili przebicia jest wyrównywany ponownie do tej wartości.

Aukcję wygrywa ten , kto w ustalonym czasie nie zostanie przebity przez innego użytkownika. Licytujący przebijają dowolną ilość razy w każdej aukcji, używając do tego zakupionych wcześniej punktów. Dzięki temu systemowi zwycięzca może na przykład nabyć nowy telewizor wart 4700 zł za kwotę na przykład 400 zł. Tego typu zabawa różni się od hazardu tym, że Gracz liczy nie tyle na szczęście, co na taktykę, umiejętności obserwowania innych graczy i strategię rozporządzania zakupionymi punktami do gry.

Jaki przewiduje Pan rozwój aukcji All Pay na Polskim rynku?

Zachowując obiektywizm mogę wypowiedzieć się tylko na przykładzie naszego portalu. Serwis zapewniający użytkownikom rozrywkę tego typu, obdarzony ich zaufaniem i obracający ich pieniędzmi powinien optymalizować system, poprawiać zgłaszane przez grających błędy, słuchać wszelkiego rodzaju uwag i sugestii użytkowników, a także nieustannie rozszerzać bazę towarów.

Mile widziane również jest wprowadzanie nowych rodzajów aukcji, wraz z przejrzystym regulaminem, zrozumiałym dla Graczy. Obserwując sukces tego typu przedsięwzięć na zachodzie prognozuję, że aukcję All Pay znajdą w Polsce szerokie grono zainteresowanych użytkowników, a ich popularność będzie bardzo szybko wzrastać.

źródło: autorem wypowiedzi jest Piotr Kasprzycki, współwłaściciel oligoo.pl

d3j34ef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j34ef