Trwa ładowanie...

Dezynfekcja dłoni – dlaczego warto o niej pamiętać? Poznaj odpowiedź z Trisept MAX

Higiena dłoni nie wystarczy, aby ochronić je przed działaniem wirusów, bakterii oraz grzybów. Niemniej ważna jest regularna dezynfekcja, dzięki której znacznie minimalizujemy ryzyko nadkażenia.

Share
Dezynfekcja dłoni – dlaczego warto o niej pamiętać? Poznaj odpowiedź z Trisept MAX
d1m17zz
Artykuł sponsorowany Trisept MAX

Drobnoustroje w naszym otoczeniu

Groźne dla zdrowia drobnoustroje chorobotwórcze czyhają na nas niemal wszędzie. Na kontakt z nimi narażeni jesteśmy między innymi podczas:

• podróży – zarówno transportem publicznym, jak i własnym autem,
• korzystania z przestrzeni i obiektów wspólnych – sklepów, siłowni, bankomatów, publicznych toalet itp.,
• przebywania w miejscu pracy, także podczas pracy w warsztacie czy garażu,
• spędzania czasu poza domem, np. podczas letnich aktywności.

d1m17zz

Ryzyko zarażenia jest więc bardzo duże. Wystarczy, że znajdujące się na naszych dłoniach wirusy, bakterie lub grzyby dostaną się do wnętrza organizmu, gdy np. dotykamy oczu, twarzy lub ust. Może to prowadzić do powstania groźnych infekcji lub chorób. Jak im zapobiegać? Odpowiedź jest bardzo prosta: poprzez regularne mycie dłoni, które należy uzupełnić o ich skuteczną dezynfekcję.

Jak powinna wyglądać dezynfekcja rąk?

Pierwszy krok w walce o czyste dłonie to oczywiście przestrzeganie podstawowych zasad higieny. To jednak nie wystarczy, aby usunąć z powierzchni skóry zagrażające naszemu zdrowiu drobnoustroje. Dzieje się tak dlatego, ponieważ kosmetyki, których używamy do mycia, nie wykazują działania biobójczego. Pozwalają więc pozbyć się zanieczyszczenia, ale nie są w stanie zlikwidować wirusów, bakterii i grzybów, które mogą powodować nadkażenie. Co więcej, praca w warsztacie, gra w siatkówkę na świeżym powietrzu czy inne aktywności poza domem mogą utrudniać nam regularne mycie dłoni. Co powinniśmy zrobić w przypadku, gdy nie mamy dostępu do wody oraz środków pielęgnacyjnych?

Właśnie w takich sytuacjach najlepiej jest sięgnąć po płyn do dezynfekcji o działaniu biobójczym. Jego ogromną zaletą jest wysoka skuteczność działania. Dzięki regularnej dezynfekcji możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób, które mogą pojawić się wskutek zaniedbania zasad higieny. To m.in. takie zagrożenia, jak:

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu E,
• bakteryjne zapalenie jamy ustnej,
• tasiemiec,
• salmonella,
• czerwonka bakteryjna.

d1m17zz

Zalety płynące z regularnego stosowania płynu do dezynfekcji

Specjalistyczne płyny biobójcze odpowiadają za niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych z zasady skuteczniej, niż np. oferowane w ogólnodostępnych sklepach zwykłe środki antybakteryjne, które w większości nie likwidują wirusów i grzybów, a jedynie bakterie. Ich regularne stosowanie chroni więc organizm przed licznymi infekcjami, jakie możemy „złapać”, pomaga tym samym zadbać o skuteczną dezynfekcję rąk. Przykładem takiego produktu jest Trisept MAX. Posiada on zdecydowaną przewagę nad powszechnymi żelami antybakteryjnymi, ponieważ wykazuje potrójne działanie: niszczy nie tylko bakterie, ale także wirusy oraz grzyby.

Trisept MAX tworzony jest pod czujnym okiem ekspertów firmy farmaceutycznej mającej niemal 200-letnie doświadczenie w branży. Opracowana przez ekspertów formuła to gwarancja bezpieczeństwa oraz skuteczności działania – zapewnia ją odpowiednio wysokie stężenie alkoholu – 80%. Na uwagę zasługuje również obecność w składzie produktu gliceryny, która chroni dłonie przed wysuszeniem. W przeciwieństwie do kosmetyków, które tego nie wymagają, ten płyn do dezynfekcji rąk został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (podobnie jak inne produkty biobójcze oraz jak produkty lecznicze; Trisept Max jest produktem biobójczym). Jest dostępny jedynie w aptekach – zapytaj o niego w aptece i zadbaj o odpowiednią ochronę dłoni!

Artykuł sponsorowany Trisept MAX

d1m17zz

Podziel się opinią

Share
d1m17zz
d1m17zz