Trwa ładowanie...
d1om7vi
Męskie sprawy

Dieta singli mniej zdrowa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dieta singli mniej zdrowa
(Shutterstock.com)
d1om7vi

Dieta osób, które żyją w pojedynkę, częściej jest mniej urozmaicona i pozbawiona niezbędnych składników odżywczych – wykazała analiza, którą publikuje pismo „Nutrition Reviews”. Dotyczy to zwłaszcza samotnych mężczyzn.

Wśród najczęstszych przyczyn niezdrowych praktyk żywieniowych osób samotnych znalazły się: brak umiejętności gotowania, brak partnera, z którym można iść na zakupy, rosnące ceny żywności oraz brak motywacji do gotowania. "Liczba osób mieszkających samotnie w krajach rozwiniętych systematycznie wzrasta, a w 2010 r. w Australii 23 proc. gospodarstw domowych stanowiły gospodarstwa jednoosobowe” – przypomina współautorka pracy dr Dr Katherine Hanna z Queensland University of Technology w Brisbane (Australia). Skutkiem tego mogą być zmiany w sposobie odżywiania się i pogorszenie stanu zdrowia.

Dr Hanna razem z dr. Peterem Collinsem przeanalizowała wyniki 41 wcześniejszych badań dotyczących różnic w diecie osób żyjących w pojedynkę oraz osób dzielących z kimś życie. Okazało się, że dieta osób samotnych była mniej zróżnicowana, uboższa w wiele podstawowych składników, takich jak owoce, warzywa i ryby oraz ogólnie mniej zdrowa. Mężczyźni żyjący w pojedynkę częściej odżywiali się nieprawidłowo niż kobiety samotne. Zdaniem autorów pracy wskazuje to, że za związek między życiem w pojedynkę a gorszym stanem zdrowia, który obserwowano wcześniej zwłaszcza w przypadku panów, częściowo odpowiada sposób odżywiania się.

d1om7vi

Przyczyny niezdrowej diety osób samotnych mogą być rozmaite. Z jednej strony, brak motywacji i przyjemności z przygotowywania sobie posiłków powoduje, że osoby żyjące w pojedynkę jedzą szybko, często proste lub gotowe potrawy pozbawione najważniejszych składników odżywczych. Innym powodem mogą być czynniki ekonomiczne, które mogą przyczyniać się do pomijania w diecie droższych składników, jak owoce, warzywa czy ryby.

d1om7vi

Podziel się opinią

Share
d1om7vi
d1om7vi