Trwa ładowanie...

Dlaczego faceci lubią starsze?

Dlaczego faceci lubią starsze?Źródło: 123RF
d2a35nj
d2a35nj

Mówi się, że miłość przezwycięży wszystko, ale czy uczucie - nawet to najsilniejsze - jest w stanie mierzyć się z przeciwnikiem tak potężnym, jak różnica wieku?

Bo pod pojęciem różnicy wieku kryje się coś więcej, niż tylko odmienne zapisy w metrykach - to także krzywe spojrzenia, krzywdzące komentarze i brak społecznej akceptacji. Chwilami aż ciężko uwierzyć, jak to możliwe, że w czasach, kiedy aprobaty doczekały się nawet (kiedyś nie do pomyślenia) małżeństwa homoseksualne, wiek w dalszym ciągu pozostaje powodem piętnowania ludzi. I tak, w świadomości masowej, jeśli dziewczyna umawia się ze starszym panem, znaczy, że poluje na jego pieniądze. W odwrotnej sytuacji, młodszy chłopak to zwyczajny wariat albo również utrzymanek. I jak tu walczyć z czymś takim? I czy w ogóle warto? Zdecydowanie tak...

"Kategoria wieku nie może stać na przeszkodzie do szczęścia", tymi słowami kończy swój wywiad dla "Eks Magazynu", słynny polski seksuolog profesor Zbigniew Izdebski. Izdebski opowiada w nim o relacjach, w których to kobieta jest bardziej zaawansowana wiekiem, niż mężczyzna - tłumaczy, jakie są tego efekty dla obojga partnerów, a także wyjaśnia, co na tym zyskują, a co tracą. Kluczowe wnioski głoszą, że początkowym spoiwem tego typu związków jest najczęściej seks. Nie od dziś przecież wiadomo, że 40- i 50-letnie kobiety przeżywają prawdziwy rozkwit seksualny i potrzebują pieszczot erotycznych w ilościach niemal hurtowych. Podobnie jest z młodymi mężczyznami, stąd te dwie grupy są ze sobą dość mocno kompatybilne. Choć, co zaskakujące, to nie zawsze panie są tą bardziej doświadczoną stroną...

Dla kobiet w średnim wieku, związek z młodszym to przede wszystkim przyjemność płynąca z doznań łóżkowych, rzadziej natomiast pole do szukania emocjonalnej czy intelektualnej bliskości. Bo, o ile prawdą jest, że każdy ma tyle lat, na ile się czuje, to jednak w rzeczywistości, aby stworzyć długotrwały i stabilny związek, oboje partnerów musi "czuć się na tyle samo". Zatem w praktyce nie tyle ważny jest sam wiek, co dojrzałość. Oznacza to, że jeśli chłopak jest nad wyraz rozwinięty, albo kobieta lekko "zwariowana", wówczas istnieje spora szansa, że wyciągną z tego układu coś więcej, niż tylko szalony seks. A czego dokładnie pragną jedni i drudzy? Otóż młodsi mężczyźni, u przysłowiowej Pani Robinson, szukają często prawdziwej, dojrzałej miłości i tego czegoś, "czego nie znaleźli u innych". Kobiety natomiast zyskują dobre samopoczucie, pewność siebie i szczęście.

Jednocześnie profesor Izdebski przyznaje, że w dzisiejszych czasach zakochać się w kobiecie dojrzałej jest o wiele łatwiej niż kiedyś. W końcu panie są obecnie bardzo zadbane i atrakcyjne. "Dzisiaj kobieta 40, 50 a nawet 60 letnia jest kobietą zupełnie inną niż kobieta w tym samym wieku klika lat temu. Jeżeli ma ona koncepcję na to, jak o siebie zadbać, to dziś ma możliwości: kosmetyki, operacje plastyczne czy hormonalna terapia zastępcza. Proszę popatrzeć dziś na córki i matki. Matka ma czterdzieści kilka lat, a córka dwadzieścia kilka lat i okazuje się niejednokrotnie, że to matka jest bardziej atrakcyjna w sensie estetyczno - wizualnym", mówi seksuolog.

d2a35nj

Pozostaje jeszcze kwestia odwiecznej nieprzychylności społecznej do tego typu związków - w końcu, ci, którzy mają coś przeciw to właśnie osoby postronne, które na dodatek same nigdy nie spróbowały owej "ponadczasowej formy uczucia". Jak się przed nimi bronić? Cóż, logika nakazuje nie przykładać najmniejszej wagi do marudzenia innych, a jednak to wcale nie takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Bo chcąc nie chcąc, człowiek zastanawia się nad tym, co mówią inni - nawet, kiedy przekonuje, że tak nie jest. A wtedy pojawiają się wątpliwości i pierwsze pęknięcia na tym - wydawać by się mogło - trwałym obrazku. Niestety tu nie ma skutecznej linii obrony, chociaż... "Jeżeli ludziom jest dobrze i są naprawdę świadomi, na co się decydują, i to nie jest tylko chwila, zauroczenie, to oczywiście, że może się udać", mówi Izdebski.

MW/PFi, facet.wp.pl

Czytaj także:

[

Sprzedaje swoje dziewictwo na aukcji. Po raz drugi! ]( http://niewiarygodne.pl/gid,16204791,img,16205018,kat,1017185,title,Catarina-Migliorini-dziewczyna-ktora-sprzedaje-swoje-dziewictwo-na-aukcji-Po-raz-drugi,galeriazdjecie.html )

d2a35nj

[

W najbliższym czasie na świecie pojawią się klony słynnych ludzi? ]( http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,title,Odwazna-zapowiedz-W-najblizszym-czasie-na-swiecie-pojawia-sie-klony-slynnych-ludzi,wid,16247566,wiadomosc.html )

d2a35nj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a35nj