Trwa ładowanie...
14-09-2010 10:24

Dlaczego faceci nie powinni rozmawiać z pięknymi kobietami?

Share
Dlaczego faceci nie powinni rozmawiać z pięknymi kobietami?Źródło: Jupiterimages
d1yjzy4

Męskim okiem

* Urodziwe panie potrafią zwrócić w głowie mężczyznom - to wiadomo nie od dziś. Teraz jednak naukowcy wykazali, że w pobliżu pięknych kobiet panowie rzeczywiście przestają racjonalnie myśleć.*

A dokładnie: nie wykorzystują w pełni swoich zdolności umysłowych. Wykazały to doświadczenia, w których mężczyźni po kilku minutach rozmowy z pięknością uzupełniali testy badające funkcje poznawcze ich mózgów. Okazało się, że wypadali w nich o wiele gorzej, niż wtedy, gdy zasiadali do zadań bez kontaktu z ładną kobietą.

Na pomysł takiego testu wpadł psycholog z holenderskiego Raboud University. Pewnego razu poznał on na ulicy wyjątkowo urodziwą dziewczynę. Zaczął z nią gawędzić, ale gdy rozmowa zeszła na jego miejsce zamieszkania, naukowiec zaliczył wpadkę: nie mógł przypomnieć sobie czegoś tak banalnego jak własny adres. Wtedy właśnie doszedł do wniosku, że z jego głową naprawdę stało się coś dziwnego i postanowił to zbadać.

d1yjzy4

Testy, które przeprowadził, a których wyniki ukazały się w piśmie "Journal of Experimental and Socil Psychology", wypełniali nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. I tu wyszła na jaw kolejna niespodzianka: otóż w przeciwieństwie do panów, panie nie głupieją po rozmowie z przystojnym przedstawicielem płci przeciwnej.

Dlaczego tak się dzieje? Zdaniem naukowców, dlatego, że - patrząc na sprawę z punktu widzenia ewolucji - to jednak mężczyźni muszą starać się o zdobycie względów partnerki, jeśli chcą przekazać swoje geny.

Tymczasem nie tylko o zawrót głowy przyprawiają piękne kobiety. 99-letni mieszkaniec Tajwanu jest przekonany, że sekretem jego długowieczności jest codzienne oglądanie zdjęć pięknych kobiet. Starszy pan kolekcjonuje zdjęcia piękności w specjalnych zeszytach. Zaczął wycinać fotografie 20 lat temu, kiedy przeszedł na emeryturę.

d1yjzy4

- Od tamtej pory zebrałem ponad 100 tys. zdjęć. Oglądam zdjęcia codziennie i dzięki temu mam taki ostry wzrok - powiedział staruszek gazecie "China Daily".

Starszemu panu najbardziej podobają się tajwańska modelka Chiling Lin i aktorki Cameron Diaz oraz Penelope Cruz. Kolekcjoner zanim przeszedł na emeryturę był szefem kuchni w restauracji w Japonii.

_ (PAP), menonwaves_

d1yjzy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yjzy4