Trwa ładowanie...
03-02-2012 14:05

Dlaczego już jej nie pociągasz?

Dlaczego już jej nie pociągasz?Źródło: Thinkstockphotos
d3vv5hc
d3vv5hc

* Na początku waszego związku było namiętnie i gorąco. Ona z ochotą odpowiadała na niemal wszystkie Twoje erotyczne sygnały. Jednak wraz z upływem czasu dostrzegasz, że jej zainteresowanie seksem znacznie spada. Zaczynasz mieć podejrzenia, że powodem może być nawet zdrada...*

Zimna, niedostępna kobieta wcale nie musi Cię oszukiwać. Co więcej, z biologicznego punktu widzenia spadek damskiego libido to naturalna kolej rzeczy. Zanim więc oskarżysz swoją partnerkę o zdradę, poznaj proces, jaki zachodzi w jej ciele i świadomości.

Nawet namiętne kochanki z upływem lat stają się w łóżku spokojne, opanowane czy wręcz znudzone. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety są tak zaprogramowane przez ewolucję - żeby z okresu intensywnego życia erotycznego, przechodzić w okres stabilizacji i "matkowania". To normalny rytm, kochanka w końcu zostaje matką, musi więc przede wszystkim zapewniać opiekę rodzinie. A jej seksualne potrzeby nie są już tak ważne. Dlatego ciało i dusza kobiety, w miarę upływu lat, coraz mniej się upominają o erotyczne uciechy. Miejsce seksu zaczynają zapełniać inne przyjemności i role. Taka jest kolej rzeczy.

d3vv5hc

Poparciem dla powyższej hipotezy są badania, prowadzone przez duet: Sarah Murray i Robina Milhausena z Uniwersytetu Guelph w Ontario. Jak donosi portal livescience.com, badacze dowiedli, że kobiece libido spada co miesiąc o ok. 0,02 pkt na skali mierzonej przy pomocy Female Sexual Function Index (skala zbudowana w oparciu o ankietę). Przy czym, kobiety o najwyższym libido mogą otrzymać maksymalnie 6 pkt., a najniższym -1,2 pkt. Panowie przeliczcie, ile już jesteście w związku ze swoją partnerkę i o ile w tym czasie spadło jej libido. Ale bez paniki!

Okazuje się, że spadek libido nie jest procesem ostatecznym. Jeśli powyższa kalkulacja doprowadziła Cię do smutnych wniosków, weź się za działania. I podwyższ libido malejące z każdym rokiem związku. Ratunkiem jest spontaniczność i kreatywność. Wystarczy fajna wycieczka, wyjście do restauracji, sensualny prezent i libido idzie w górę, i to w znacznie szybszym tempie niż spadało! Urozmaicaj seks, a oboje na tym skorzystacie.

BL/PFi

d3vv5hc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vv5hc