Trwa ładowanie...

Dlaczego kobiety malują usta?

Dlaczego kobiety malują usta?Źródło: Thinkstock
d2dk11b
d2dk11b

Męskim okiem

Jak często zdarza się nam zatopić spojrzenie w damskie usta? Jak często nasze zmysły rozpala karminowana czerwień warg? Nic nie dzieje się bez przyczyny. Jak się bowiem okazuje, większość kobiet dobiera szminki "pod" swój charakter.

Jak donoszą najnowsze badania dobór szminek nie pozostaje bez znaczenia w określeniu kobiecego charakteru.

Panie, które malują usta na czerwono są niebywale pewne siebie, albo chcą uchodzić za takie. Znaczenie ma również odcień. Kobiety, które sięgają po głęboką, jaskrawą czerwień mają większe szanse na osiągnięcie kariery, są pewne swojej atrakcyjności i zmysłowości niż panie, które wybierają łagodniejsze odcienie.

d2dk11b

Delikatny róż na ustach świadczy o udanym i bujnym życiu seksualnym. Kobieta o różowych ustach jest zwyczajnie szczęśliwa. "Nagie" usta nietknięte żadną szminką należą do kobiet, którym brakuje pewności siebie i czują się nieatrakcyjne.

Siedem na dziesięć pań twierdzi, że kolor szminki jest zgodny z ich samopoczuciem, przy czym trzy czwarte z 3 tys. ankietowanych pań zapewnia, że różne odcienie szminek pozwalają zmienić ich nastrój.

Ankietowane zostały poproszone o podanie koloru szminki, po jaki najczęściej sięgają, a następnie o określenie poziomu swojej pewności, szczęścia i sukcesu.

d2dk11b

Czerwona szminka może świadczyć również o tym, że kobiety ją używające odnoszą ogromne sukcesy zawodowe. Pomalowanie ust jest najszybszą i najprostszą metodą aby zwrócić uwagę na usta, sprawiając, że stają się bardziej atrakcyjne.

Nas kompletnie nie dziwią wyniki badań przeprowadzone przez brytyjskich naukowców. Co prawda, zawsze byliśmy grzeczni, a zachowanie nigdy nie wzbudzało podejrzeń u naszych partnerek, słyszeliśmy jednak od kolegów - tych gorszych - że po delegacji, z kołnierzyków białych koszul najgorzej spiera się szminka. Szczególnie ta różowa.

_ (menonwaves), DailyMail, PAP_

d2dk11b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dk11b