Trwa ładowanie...
dl8sb2y
Męskie sprawy

Dlaczego mężczyźni powinni pić kawę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dlaczego mężczyźni powinni pić kawę
(Shutterstock.com)
dl8sb2y

Kawa na potencję? Dlaczego by nie. Mała czarna ma szereg właściwości, które dobroczynnie wpływają na ludzki organizm, szczególnie w przypadku męskiej części ludzkości, u której występuje silna zależność między prawidłowym funkcjonowaniem układu krwionośnego i płciowego.

Choć kawa nie jest zalecana osobom mającym problem z podwyższonym ciśnieniem krwi, nie oznacza to, że powinniśmy jej unikać. Wręcz przeciwnie - mała czarna pozytywnie wpływa na układ nerwowy, zapobiega rakowi, a także przyczynia się do lepszego funkcjonowania układu krwionośnego i płciowego - również u panów, którzy mają problem z nadciśnieniem. Wystarczy spożywać 85-170 miligramów kofeiny dziennie (około trzech kubków).

Badania opublikowane na łamach czasopisma branżowego "Plos One" wykazały, że panowie, którzy nie stronią od kawy, rzadziej zmagają się z problemami związanymi z erekcją. Uczeni przeanalizowali dane pochodzące od 3 700 mężczyzn, którzy podali szczegóły dotyczące swojej diety, nałogów, aktywności fizycznej oraz ilości przyjmowanej kofeiny (w postaci kawy, herbaty i napojów energetycznych). Naukowcy zauważyli, że w przypadku mężczyzn, których dobowa dawka kofeiny waha się między 85-170 miligramów, ryzyko wystąpienia problemów z erekcją jest niższe o 42 procent. Podobną zależność zaobserwowano również w przypadku jeszcze bardziej zapalczywych kawoszy, choć efekty nie były aż tak pozytywne - u panów spożywających 171-303 miligramów kofeiny dziennie ryzyko spadało o 39 procent.

dl8sb2y

Na czym polega dobroczynny wpływ podstawowej substancji czynnej kawy na kondycję seksualną? Kofeina bezpośrednio oddziałuje na stan naczyń krwionośnych - naukowcy piszą o biologicznym mechanizmie skutkującym rozluźnieniem naczyń znajdujących się w organach płciowych oraz uelastycznieniem tkanek ciał jamistych. W efekcie mamy do czynienia z polepszeniem przepływu krwi, a co za tym idzie poprawą samego procesu erekcji.

Co ciekawe, takie pozytywne działanie zaobserwowano również u mężczyzn, którzy zmagają się z nadciśnieniem tętniczym, nadwagą lub otyłością. Jedynym wyjątkiem i grupą, w której kofeina nie wykazała dobroczynnych właściwości, byli panowie z cukrzycą - naukowcy sądzą, że jest to związane z silnie negatywnym wpływem tej choroby na erekcję.

* Zobacz także:*

dl8sb2y

Podziel się opinią

Share
dl8sb2y
dl8sb2y