Trwa ładowanie...
24-06-2015 09:43

Dlaczego mężczyźni powinni pić kawę

Share
Dlaczego mężczyźni powinni pić kawęŹródło: Shutterstock.com
d1hhdxn

Kawa na potencję? Dlaczego by nie. Mała czarna ma szereg właściwości, które dobroczynnie wpływają na ludzki organizm, szczególnie w przypadku męskiej części ludzkości, u której występuje silna zależność między prawidłowym funkcjonowaniem układu krwionośnego i płciowego.

Choć kawa nie jest zalecana osobom mającym problem z podwyższonym ciśnieniem krwi, nie oznacza to, że powinniśmy jej unikać. Wręcz przeciwnie - mała czarna pozytywnie wpływa na układ nerwowy, zapobiega rakowi, a także przyczynia się do lepszego funkcjonowania układu krwionośnego i płciowego - również u panów, którzy mają problem z nadciśnieniem. Wystarczy spożywać 85-170 miligramów kofeiny dziennie (około trzech kubków).

Badania opublikowane na łamach czasopisma branżowego "Plos One" wykazały, że panowie, którzy nie stronią od kawy, rzadziej zmagają się z problemami związanymi z erekcją. Uczeni przeanalizowali dane pochodzące od 3 700 mężczyzn, którzy podali szczegóły dotyczące swojej diety, nałogów, aktywności fizycznej oraz ilości przyjmowanej kofeiny (w postaci kawy, herbaty i napojów energetycznych). Naukowcy zauważyli, że w przypadku mężczyzn, których dobowa dawka kofeiny waha się między 85-170 miligramów, ryzyko wystąpienia problemów z erekcją jest niższe o 42 procent. Podobną zależność zaobserwowano również w przypadku jeszcze bardziej zapalczywych kawoszy, choć efekty nie były aż tak pozytywne - u panów spożywających 171-303 miligramów kofeiny dziennie ryzyko spadało o 39 procent.

d1hhdxn

Na czym polega dobroczynny wpływ podstawowej substancji czynnej kawy na kondycję seksualną? Kofeina bezpośrednio oddziałuje na stan naczyń krwionośnych - naukowcy piszą o biologicznym mechanizmie skutkującym rozluźnieniem naczyń znajdujących się w organach płciowych oraz uelastycznieniem tkanek ciał jamistych. W efekcie mamy do czynienia z polepszeniem przepływu krwi, a co za tym idzie poprawą samego procesu erekcji.

Co ciekawe, takie pozytywne działanie zaobserwowano również u mężczyzn, którzy zmagają się z nadciśnieniem tętniczym, nadwagą lub otyłością. Jedynym wyjątkiem i grupą, w której kofeina nie wykazała dobroczynnych właściwości, byli panowie z cukrzycą - naukowcy sądzą, że jest to związane z silnie negatywnym wpływem tej choroby na erekcję.

Zobacz także:

d1hhdxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hhdxn