Trwa ładowanie...
16-02-2012 13:42

Dlaczego mężczyźni zdradzają? To wina kobiet

Dlaczego mężczyźni zdradzają? To wina kobietŹródło: Fotochannels.com
d3npz8g
d3npz8g

Męskim okiem

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Niedawno pisaliśmy, że według Emiliany Silvestri, która przez długi czas zawodowo zajmowała się demaskowaniem niewiernych mężów, niemal w każdym przypadku niewierność mężczyzny jest wynikiem postępowania jego partnerki. Teraz tezę tę potwierdzają wyniki badań naukowców z Uniwersytetu w Ontario.

Sarah Murray i Robin Milhausen z Uniwersytetu Guelph dowodzą, że z czasem nawet najbardziej namiętne panie stają się w związku chłodne jak bryła lodu i zupełnie tracą zainteresowanie seksem. Tymczasem panom ochota na "te sprawy" nie przechodzi nigdy. Stąd konflikty, a w rezultacie również i zdrada.

Jak naukowcy doszli do takich wniosków? Według nich wysokość libido kobiety można łatwo obliczyć według skali mierzonej przy pomocy Female Sexual Function Index, czyli specjalnego zestawu pytań. Najbardziej napalone panie mogą na tej skali uzyskać maksymalnie 6 punktów, natomiast najniższy wynik, to 1,2 pkt.

Sęk w tym, że od chwili ślubu kobiece libido spada co miesiąc średnio o 0,02 pkt. A skoro tak, to łatwo wyliczyć, że nawet najbardziej nabuzowana z pań po dwudziestu latach małżeństwa wypali się do erotycznego zera.

d3npz8g

Czy można temu zapobiec? Według naukowców spadku libido nie da się zatrzymać, można jednak doładować "baterie" partnerki - romantyczna kolacja, czy wypad we dwoje sprawia, że skala pożądania znów nieco rośnie.

Co ciekawe - mężczyznom zjawisko spadku libido jest kompletnie obce. Dlaczego? Podobno wszystkiemu winna jest ewolucja. Zadaniem męskiej części gatunku jest przekazywanie jak największej puli swoich genów - dlatego przez całe życie szukają okazji do seksu. Panie natomiast zostały tak zaprogramowane, by w pewnym wieku wychowanie posiadanego potomstwa stało się dla nich ważniejsze, niż kolejne erotyczne przygody.

Wygląda więc na to, że - przynajmniej w przypadku damskiego pożądania - nic nie trwa wiecznie. I niezależnie od tego na kogo w życiu trafimy, to i tak prędzej czy później trzeba będzie rozejrzeć się za kimś nowym. W końcu ile razy można ładować stare baterie?

(menonwaves)/ PFi

d3npz8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3npz8g