Trwa ładowanie...
17-06-2010 17:22

Dlaczego nikt nie lubi "Rysia z Klanu"?

Dlaczego nikt nie lubi "Rysia z Klanu"?Źródło: AKPA
d2zijjc

Jesteś skromny, nie przechwalasz się, nie wyróżniasz z tłumu. Niby wszystko w porządku, ale tylko pozornie. Okazuje się bowiem, że skromni mężczyźni - w przeciwieństwie do skromnych kobiet - wcale nie budzą sympatii.

Kwestie skromności szczegółowo przebadali naukowcy z Uniwersytetu Rutgersa w New Jersey. Okazało się że osoby wypowiadające się skromnie na temat swoich osiągnięć są oceniane w różny sposób w zależności od swojej płci. Skromność kobiet postrzegana jest jako cecha pozytywna, natomiast w przypadku mężczyzn - negatywna. Zdaniem badaczy dzieje się tak dlatego, że w przypadku mężczyzny skromność kojarzy się ze słabością oraz brakiem pewności siebie i ambicji.

Naukowcy którzy badali kwestie skromności przy okazji wyjaśnili naukowo tzw. "fenomen Rysia z Klanu". Mimo że ten bohater popularnego serialu jest naprawdę dobrym i prawym człowiekiem, takim co to do rany przyłóż, dawno już stał się obiektem niewybrednych drwin i żartów - wręcz żywą ikoną pierdołowatości.

Jaki z tego wniosek? W przypadku panów skromność nie popłaca. Od dawna wiedzą o tym samce innych gatunków, które puszą się i prężą na wszelkie możliwe sposoby. Wszystko po to, by wzbudzić szacunek wśród potencjalnych rywali i zdobyć samicę. A skoro tak - nie powinniśmy sprzeciwiać się ogólnym trendom w ewolucji.

Ciekawi nas jednak przy okazji również kwestia kobiecej skromności. Bo z jednej strony badania dowodzą, że skromne kobiety budzą sympatię. Z drugiej jednak - czy istotniejsza dla kobiety jest sympatia czy zainteresowanie? Bo jeśli zainteresowanie, to większe wzbudzi jednak będąc nieskromną...

(menonwaves)

d2zijjc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zijjc