Trwa ładowanie...
24-03-2015 10:44

Dlaczego panowie nie lubią dowcipnych kobiet?

Dlaczego panowie nie lubią dowcipnych kobiet?Źródło: fot.fotolia
d1m8w4q
d1m8w4q

Dla kobiet wesołkowatość partnera może mieć kluczowe znaczenie. Wymieniając najbardziej pożądane cechy u partnera, zwykle umieszczają poczucie humoru na bardzo wysokiej pozycji. Wygląda na to, że zasada ta działa tylko w jedną stronę. Najnowsze badania dowodzą bowiem, że mężczyźni nie przepadają za błyskotliwymi kobietami, które tryskają humorem, umieją rozbawić towarzystwo dobrą anegdotą czy sypać dowcipami jak z rękawa.

Śmiech to zdrowie – wiadomo. O jego zbawiennej roli powstały do tej pory niezliczone ilości publikacji naukowych. Śmiech neutralizuje stres i jest nawet w stanie łagodzić ból fizyczny. Za jego sprawą wydzielają się endorfiny, które powszechnie określane są mianem hormonu szczęścia. Powinniśmy zatem śmiać się jak najczęściej. Idealnym rozwiązaniem wydawałoby się zatem otaczanie ludźmi, którzy potrafią zarażać swoim optymizmem i tryskają poczuciem humoru. Przeprowadzone niedawno badania wykazały jednak, że istnieją pewne granice. Z wniosków przedstawionych przez naukowców wynika, że mężczyźni nie przepadają za kobietami, które uznać można za zabawne. Wielu panów w obecności takich pań czuje się mało komfortowo. Niektórzy przyznają, że tracą wówczas pewność siebie.

Eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie Miami udowodnił, że damskie poczucie humoru jest jedną z mniej pożądanych cech przez mężczyzn. Kobiety, które chcą zrobić wrażenie na jakimś mężczyźnie, powinny zdecydowanie unikać demonstrowania swojej zdolności do rozśmieszania, szczególnie podczas pierwszych kontaktów z mężczyzną, na którym im zależy. Takim brylowaniem mogą po prostu zrazić do siebie faceta.

Podczas badań, które zostały przeprowadzone na amerykańskiej uczelni, 80 wolontariuszy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni – miało stwierdzić, jakie znaczenie mają dla nich poszczególne cechy u partnera bądź partnerki. Kolejnym przymiotom mieli nadać odpowiednią wartość. Okazało się, że kobiety poszukują przede wszystkim mężczyzn, którzy będą potrafili ich rozśmieszyć. Tymczasem dla mężczyzn błyskotliwość kobiety jest sprawą drugorzędną. Preferują oni natomiast kobiety, które zamiast rozśmieszać, będą śmiały się z ich żartów – poinformował dziennik „The Daily Telegraph”.

d1m8w4q

Liana Hone, która kierowała badaniami, tłumaczy, że kobiety, które potrafią zabłysnąć dowcipem, bardzo często podkopują pewność siebie panów. Tymczasem damy, dla których poczucie humoru partnera ma gigantyczne znaczenie, same uważają tę cechę za oznakę inteligencji. Wiele z nich chciałaby także, aby ten atrybut został przekazany w genach potomstwu. Dlaczego zatem mężczyźni spoglądają krzywo na kobiety, które potrafią być zabawne? Wielu z nich uważa, że są one bardziej wybredne i trudniej zrobić na nich wrażenie. Taka sytuacja może wpływać na nich onieśmielająco.

- Poczucie humoru wymaga posiadania zdolności językowych na wysokim poziomie – powiedziała Liana Hone z Uniwersytetu Miami. - Uważa się, że kobiety traktują poczucie humoru za znak, iż mężczyzna jest w stanie usatysfakcjonować je pod względem intelektualnym. Z drugiej strony panowie bardziej troszczą się o poszukiwanie partnerki, która będzie uważała, że on jest śmieszny.

Liana Hone przyznała, że prowadzone przez nią badania wykazały również, iż kobiety, które cechuje ponadprzeciętne poczucie humoru, zazwyczaj nie przejmują się tym, w jaki sposób ich żarty czy sposób bycia odbierane są przez inne osoby. Należy się zatem liczyć z tym, że na mogących się poszczycić nieprzeciętną błyskotliwością paniach także wyniki tych badań nie zrobią większego wrażenia i... dalej będą one robić swoje.

RC/dm,facet.wp.pl

d1m8w4q

Polecamy również:

d1m8w4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m8w4q