Trwa ładowanie...

Dobre głośniki w rozsądnych cenach. Jaki model warto wybrać?

Komputer bez głośników nie jest kompletny. Na co dzień z chęcią przecież słuchamy na nim muzyki czy oglądamy filmiki. W sieci możesz znaleźć komplety w bardzo atrakcyjnych cenach, które będą dopasowane do twoich oczekiwań i gustu. Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dobre głośniki w rozsądnych cenach. Jaki model warto wybrać?Źródło: iStock.com
d10bq7r
d10bq7r

Dobierz głośniki do twoich potrzeb

Słuchanie ulubionej muzyki, granie w gry, oglądanie filmów czy przeglądanie mediów społecznościowych - wszystkie te czynności wymagają głośników komputerowych, ale nie zawsze o takich samych parametrach. Szukając tych idealnych i spełniających twoje oczekiwania, zwróć uwagę na szczegóły, które świadczą o ich dobrej jakości. Aby ten wybór nie był trudny i stresujący nawet dla laika, stworzyliśmy prosty przewodnik przydatny podczas przeglądania sklepowych ofert.

Liczba głośników

Pierwszą kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę podczas zakupu, jest liczba głośników. Zależy ona przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, miejsca na biurku i wokół niego oraz od budżetu, którym dysponujesz. Oznaczenia na zestawach są bardzo czytelne - zestaw głośników 2.0 to dwie kolumny bez odseparowanego basu. Jeśli chcemy, by nasze głośniki miały dodatkowy głośnik niskotonowy, wybierz model, w którym po kropce będzie stała liczba "1". Na przykład zestaw 2.1 to dwa głośniki i jeden subwoofer, a podobnie będą wyglądać zestawy 5.1, 7.1, a nawet 12.1. Im większa liczba głośników, tym więcej jednak miejsca potrzebujesz. Klucz do sukcesu bowiem tkwi w rozsądnym rozmieszczeniu ich w pomieszczeniu, by były odpowiednio daleko od siebie i tworzyły domowe kino z prawdziwego zdarzenia. Zaletą dużego zestawu jest możliwość uzyskania dźwięku przestrzennego.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pasmo przenoszenia

Oznaczenie to jest widoczne na opakowaniu lub pośród właściwości każdych głośników. Jest to zakres częstotliwości generowany przez zestaw lub pojedynczy głośnik. Górna granica pasma przenoszenia jest odpowiedzialna za wysokie tony, a dolna za niskie. Standardowy zakres pasma przenoszenia wynosi od 20 Hz dla dolnej granicy do 20 kHz dla granicy górnej. Najbardziej popularne są zestawy o paśmie przenoszenia od 50 do 20 000 Hz. Warto podkreślić, że najbardziej odpowiednim zakresem jest tak zwane pasmo akustyczne – od 20 do 20000 Hz, ponieważ jest ono słyszalne przez człowieka.

Sprawność i efektywność

Kolejnym ważnym parametrem głośników jest sprawność, która określa, w jakim stopniu głośnik przekształca energię elektryczną na akustyczną. Przedziałem, który cechuje większą część głośników, jest ten wynoszący 0.5-2 proc. Im wyższa sprawność, tym więcej mocy akustycznej powstaje. Oznaczona efektywność z kolei opisuje poziom dźwięku w określonej odległości przy doprowadzeniu sygnału.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Design

Jeśli jesteś jedną z osób, które przepadają za architekturą wnętrz i designem, to z pewnością lubisz zadbać, by wszystko do siebie pasowało. Modny wystrój wnętrza można osiągnąć za pomocą dobrze dobranych szczegółów, które na pierwszy rzut oka nie odgrywają żadnej roli. Warto jednak pamiętać, że ostateczny efekt zależy właśnie od detali. Pieczołowicie dobrane do siebie stworzą całość, którą miło będzie oglądać na co dzień.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d10bq7r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10bq7r