Trwa ładowanie...
d1jy65q
Styl

Dobre skarpety to połowa sukcesu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobre skarpety to połowa sukcesu
(skarpetkowo.pl)
d1jy65q

Każdy narciarz wie, że dobre skarpety to połowa sukcesu. Żeby w pełni cieszyć się chwilami spędzonymi na stoku, podpowiadamy tym, którzy jeszcze nie mięli okazji się o tym przekonać na co należy zwrócić szczególną uwagę przy doborze skarpet.

W zeszłym roku dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych cieszyły się skarpetki typu SKI THERMOLITE oraz SKI DEODORANT. Również i w przededniu nowego sezonu narciarskiego, na stronie skarpetkowo.pl możemy zapoznać się z ciekawą ofertą dla narciarzy.
STABILNOŚĆ i BEZPIECZEŃSTWO – Najważniejszą cechą, na która powinien zwrócić uwagę początkujący narciarz, jest zapewnienie maksymalnej stabilności stopie i tym samym zwiększenie własnego bezpieczeństwa. W przypadku skarpet najlepszym zabezpieczeniem przed urazami zewnętrznymi jest dzianina frotte – im więcej posiada warstw tym lepiej. Należy także pamiętać aby miały one odpowiednią długość.
Większość skarpet narciarskich ma specjalną podeszwę, która może uwierać stopę i rzeczywiście bardziej przypomina podeszwę niż wygodną skarpetę,dlatego należy pamiętać aby wybrać skarpety o dużej domieszce Lycry® (najlepiej jak stanowi ona ok 7%), posiadające opaski elastyczne na śródstopiu i nad kostką, co gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, lecz także komfort dla stopy.
KOMFORT – aby na samym początku naszej przygody z białym szaleństwem nie zniechęcić się do niego, należy zadbać o zapewnienie stopie należytego komfortu. Zapewnia go specjalne wyprofilowanie skarpet, dzięki czemu powinny być one idealnie dopasowane do budowy anatomicznej lewej i prawej stopy. Takie rozwiązanie gwarantuje to, że nie zsuwają się z nóg nawet przy gwałtownych ruchach.
TERMIKA i HIGIENICZNOŚĆ – warto zatroszczyć się o odpowiednią długość oraz materiał, z którego będzie wykonana skarpeta. Także i w tym przypadku celuje frotte, a dodatkowym atutem na pewno będzie także dobry kanał wentylacyjny – najlepiej, żeby przebiegał on wzdłuż całej stopy oraz pod palcami.
Mamy nadzieje, że w tym roku dzięki naszym radom zabawa na stoku będzie jeszcze przyjemniejsza.

d1jy65q

Podziel się opinią

Share

d1jy65q

d1jy65q