Trwa ładowanie...
d3cpror

Doskonała kontrola czucia. Rękawice taktyczne dla profesjonalistów

Rękawice taktyczne to ekwipunek zarezerwowany nie tylko dla survivalowców, ale również mechaników, osób pracujących w trudnych warunkach czy wędkarzy. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz pewnego chwytu i sporej zręczności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Nie tylko wojskowi używają rękawic taktycznych
Nie tylko wojskowi używają rękawic taktycznych (Shutterstock.com)
d3cpror

Komfort pracy jest nie do przecenienia, dlatego nie warto oszczędzać na ekwipunku. Dobre rękawice będą leżeć na dłoni jak druga skóra, nie zaburzą czucia, a dodatkowo zwiększą przyczepność palców w mokrym środowisku.

Dodatkowo dopasowane rękawice taktyczne stanowią istotną barierę, która może uchronić cię od zranienia. Warto mieć je przy sobie podczas pracy. Na wypadzie survivalowym, ale również w warsztacie czy podczas pracy wokół domu łatwo o kontuzje. Z reguły są one niegroźne, ale mogą ograniczyć twoje zdolności manualne, co będzie przyczyną dodatkowych problemów, a w skrajnych przypadkach uniemożliwi pracę.

Rękawice taktyczne to sprzęt nie tylko dla zawodowych survivalowców Shutterstock.com
Rękawice taktyczne to sprzęt nie tylko dla zawodowych survivalowców (Shutterstock.com)

Druga skóra

Profesjonalne rękawice taktyczne wykonane są z syntetycznych materiałów o dobrym stopniu oddychalności. Tkanina pochłania wilgoć ze skóry i odprowadza ją na zewnątrz. To z jednej strony zapobiega przegrzaniu, a co za tym idzie powstawaniu dyskomfortu na dłoniach, a jednocześnie sprawia, że nawet po całym dniu noszenia dłonie nie będą się pocić. W dodatku specjalna tkanina jest odporna na zniekształcenie. Możesz więc mieć pewność, że nawet po wielu wypadach czy dniach pracy rękawica zachowa swoje cechy.

To z kolei oznacza, że aby czerpać pełnię możliwości z rękawic taktycznych należy dokładnie dopasować model do wielkości i kształtu dłoni. Po zaciśnięciu jej w pięść rękawica nie może w żadnym miejscu uciskać, bowiem po długotrwałym noszeniu mogą pojawić się kłopoty z krążeniem i mrowienie palców. Z drugiej strony rękawica nie może być zbyt luźna, gdyż wpłynie to na komfort czucia. Przy zakupie koniecznie zapoznaj się z tabelą rozmiarów i wybierając swój krój stosuj się do wytycznych, dokładnie odmierzając długość palców i szerokość dłoni.

Z palcami czy bez

W dobrych rękawicach taktycznych będziesz w stanie bez problemu wykonywać zajęcia wymagające dużej zręczności i precyzji. Jeśli jednak nie lubisz nosić rękawic z powodu minimalnej zmiany czucia, zawsze możesz zdecydować się na model z odsłoniętymi koniuszkami palców. W ten sposób możesz operować drobnymi narzędziami bez żadnych problemów. Rękawice bez palców to połączenie pewnego chwytu i należytej osłony dłoni.

d3cpror

Przy wyborze klasycznych rękawic zwróć natomiast uwagę na to, jak wykonane są opuszki palców. Materiał musi być na tyle cienki, by można w nich było na przykład przygotować podpałkę, rozpalić ognisko czy odkręcić poluzowaną śrubę gołymi rękami. Z drugiej strony powinien być na tyle wytrzymały, by nie zetrzeć się po kilku dniach intensywnej pracy. Dobrej jakości rękawice powinny być wzmocnione w newralgicznych punktach, takich jak kciuk i palec wskazujący.

Zwróć również uwagę na jakość zapięcia na nadgarstku. Odpowiednie usztywnienie może zapobiec kontuzjom, a dobrej jakości rzep nie zdeformuje się ani nie odczepi podczas noszenia, zahaczając o ubranie. W tym celu warto zainwestować w rękawice z zapięciem wzmocnionym gumą.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3cpror

Podziel się opinią

Share
d3cpror
d3cpror