Trwa ładowanie...
d386mfp
Forma

Dowództwo Generalne zorganizuje AIR SHOW 2015

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dowództwo Generalne zorganizuje AIR SHOW 2015
(inf.pras.)
d386mfp

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2015 odbędą się 22-23 sierpnia na terenie lotniska współużytkowanego przez 42 Bazę Lotnictwa Szkolnego i Port Lotniczy Radom S.A.

Dziś w radomskim magistracie Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski, prezydent miasta Radosław Witkowski, prezes Aeroklubu Polskiego i szef szkolenia AP Ryszard Michalski, a także przedstawiciele Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego SWAT - Ryszard Pietrzak i Krzysztof Osiak oraz członek zarządu Portu Lotniczego Radom S.A Adam Klinert podpisali porozumienie o wspólnym organizowaniu AIR SHOW.

"To ważny dzień dla Dowództwa Generalnego, Radomia i wszystkich miłośników lotnictwa w Polsce i Europie. Podpisujemy porozumienie o wspólny organizowaniu czternastej edycji AIR SHOW właśnie w Radomiu. Dziękuję prezydentowi Witkowskiemu, że wspiera inicjatywę. Cieszę się, że pokazy zorganizujemy ze sprawdzonymi partnerami", powiedział gen. Lech Majewski. Przyznał, że strona wojskowa wiele obiecuje sobie po tegorocznych pokazach, gdyż AIR SHOW 2013 okazały się najlepiej przeprowadzonymi pokazami lotniczymi w Europie. "Uczestniczyły w nich reprezentacje 20 państw. Gościliśmy na radomskim niebie ponad 200 statków powietrznych. Pokazy odbyły się bezpiecznie i przyciągnęły niemal 200 tysięcy widzów. Dysponując doświadczeniami z poprzedniej edycji AIR SHOW, chcemy aby tegoroczna edycja była jeszcze lepsza. Jakość zobowiązuje", wskazał dowódca. Poinformował zebranych dziennikarzy, że wystosował zaproszenia do udziału w AIR SHOW do dowódców sił powietrznych w 30 państwach. Nowością czternastej edycji ma być wystawa
sprzętu Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej. "Podczas pokazów upamiętnimy 75 rocznice Bitwy o Anglię i setną rocznicę urodzin uczestnika tej bitwy, naszego asa myśliwskiego gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego", powiedział gen. Lech Majewski.

d386mfp

"Wypracowaliśmy ze stroną wojskową i generałem Majewskim tak dobrą atmosferę dla organizacji AIR SHOW, że ja już nie mogę się doczekać sierpniowych pokazów", cieszył się prezydent Witkowski. "Wojsko to strategiczny partner dla Radomia i mam nadzieję, że współpraca przełoży się na coraz lepszą promocję miasta w kraju i Europie", wskazał. "Warto będzie przyjechać do naszego miasta".

Prezes Włodzimierz Skalik zapowiedział, że Aeroklub Polski po ubiegłorocznych sukcesach sportowców lotniczych (52 medale na mistrzostwach) będzie chciał zaprezentować w Radomiu lotnictwo sportowe od najlepszej i różnorodnej strony.

d386mfp

Podziel się opinią

Share
d386mfp
d386mfp