Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Volvo

Dożywotnia gwarancja na części Volvo. Sprawdź, co obejmuje

Volvo wierzy w lojalność swoich klientów. Żeby ich docenić marka przedstawia program Dożywotniej Gwarancji na Części. Jeżeli jeździsz autem tej marki i korzystasz z usług autoryzowanych serwisów to wiedz, że firma nie zostawi Cię „na lodzie” w trudnej sytuacji.
Share
Dożywotnia gwarancja na części Volvo
Dożywotnia gwarancja na części VolvoŹródło: materiały partnera
d4fjhci

Nowość w 2020

Wraz z początkiem lipca 2020 Volvo wprowadziło nową Dożywotnią Gwarancję na Części samochodowe. Wszystkie podzespoły, które zostaną zakupione oraz zamontowane w autoryzowanym serwisie firmy, będą objęte gwarancją tak długo, jak samochód będzie zostawał w jednych rękach. Co to znaczy?

Proste zasady

Zasady działania systemu są bardzo proste. Kup i zleć montaż części w jednym z autoryzowanych serwisów Volvo, a będziesz mógł cieszyć się dożywotnią gwarancją na te elementy. Są oczywiście wyjątki, choć, to co zastrzega marka można uznać za standardowe procedury. Mianowicie gwarancji nie podlegają elementy eksploatacyjne oraz zużywające się. Lista wykluczeń jest względnie krótka i dotyczy głównie składników zawieszenia, klocków, szczęk i tarcz hamulcowych. Do wyłączeń należą również katalizatory spalin, tarcze sprzęgła, łożyska kół, baterie do pilotów i akumulatory. Finalnie na liście znajdziemy też filtry, świece zapłonowe, paski napędowe, pióra wycieraczek i żarówki. Tylko tyle i aż tyle. Należy kierować się zasadą, że jeżeli coś nie jest wykluczone to jest objęte gwarancją. Trzeba przyznać, że taka oferta w odpowiednich okolicznościach jest bardzo atrakcyjna.

d4fjhci

Dla kogo jest ta oferta?

Podążając logiką, która stoi za takim ruchem wyraźnie widać, kogo próbuje docenić szwedzki producent. Chodzi o stałych klientów. Taka gwarancja nie ma wartości dodanej dla firm leasingowych, które eksploatują samochody głównie w okresie standardowej gwarancji. Volvo chce premiować każdego, kto jeździ skandynawskim samochodem nawet długi okres. Wiek samochodu i staż za jego kierownicą nie mają tutaj znaczenia - gwarancją objęte są wszystkie modele marki.

Ważny punkt regulaminu

Punkt 3 regulaminu Dożywotniej Gwarancji na części mówi o tym, że „w okresie obowiązywania dożywotniej gwarancji na części, jeśli jakakolwiek oryginalna część Volvo będzie wymagać naprawy lub wymiany w wyniku ujawnionej wady materiałowej lub montażowej to zostanie ona bezpłatnie naprawiona lub wymieniona przez dowolny autoryzowany serwis Volvo”. To znaczy, że jeżeli firma uzna gwarancję na uszkodzony element, to nie tylko nieodpłatnie dostarczy nową cześć, ale również wymieni ją na swój koszt w dowolnym polskim serwisie.

d4fjhci

Gwarancja i rękojmia

Mechanizmem, który ustawodawczo chroni konsumenta w Polsce jest rękojmia, którą objęte są wszystkie towary konsumpcyjne. Jest to tryb dochodzenia odpowiedzialności od przedsiębiorcy w związku z ujawnioną wadą fizyczną lub prawną kupionego towaru konsumpcyjnego. To bardzo ważne w kontekście tego czym jest gwarancja. Zgodnie z definicją gwarancji pojęcie to odnosi się do dobrowolnego oświadczenia dotyczącego jakości towaru złożonego przez przedsiębiorcę, czyli gwaranta. Tym samym skandynawski producent gwarantuje, że wszystkie oryginalne części użyte przez autoryzowany serwis są najwyższej jakości i spełniają wszystkie normy.

Przebieg nie ma znaczenia

Kolejnym gestem w kierunku zadowolenia klienta ze strony Volvo jest brak ograniczenia przebiegu w przypadku części objętych Dożywotnią Gwarancją na Części. Oznacza to, że tak długo, jak samochód jest w posiadaniu konsumenta uprawnionego do skorzystania z dożywotniej gwarancji, to naprawa zostanie wykonana niezależnie od ilości kilometrów, które pokonał pojazd. Jest bardzo istotny punkt, w którym Volvo zobowiązuje się, że dopóki samochód pozostaje w jednych rękach, to dana usterka może wystąpić w nim tylko raz. W pewnym sensie zapis ten odnosi się również do historii marki Volvo, ponieważ samochodem o największym na świecie udokumentowanym przebiegu jest Volvo 1800S.

d4fjhci

Irving Gordon i 1800S

Volvo od lat udowadnia, że produkowane przez firmę samochody są w istocie długowieczne. Świetnym tego przykładem jest wspomniane auto z największym na świecie udokumentowanym przebiegiem. Amerykanin Irving Gordon przejechał za kierownicą swojego Volvo 1800S z 1966 ponad 4,5 miliona kilometrów. Pan Gordon okrążył Ziemię za kierownicą kultowego modelu ponad 120 razy, co jest równoważne dystansowi potrzebnemu do pokonania sześciu podróży na Księżyc w linii prostej, w obie strony. Litera „S” w oznaczeniu modelowym mówi nam, że ten egzemplarz został wybudowany w Szwecji, a nie jak pierwsze egzemplarze w brytyjskiej fabryce Jensena. Obecnie większość modeli w europejskiej ofercie Volvo jest również produkowanych w Szwecji.

Wartość dodana

Dożywotnia Gwarancja na Części nie wymaga dodatkowych opłat i jest bardzo korzystnym dodatkiem do standardowej oferty. Jeżeli planujemy „związać się” z marką Volvo na dłużej, to możemy spać spokojnie - jeżeli spełnimy warunki gwarancji, to za żadną naprawę (poza wykluczeniami) nie zapłacimy więcej niż jeden raz. Więcej informacji na temat dożywotniej gwarancji na części od Volvo znajdziesz tutaj.

d4fjhci

Podziel się opinią

Share
d4fjhci
d4fjhci