Trwa ładowanie...
16-05-2014 18:22

"DRES" code

"DRES" codeŹródło: zdjęcie producenta
d1tboop

Modny ciuch to nie tylko piękna sukienka czy perfekcyjnie uszyta koszula, to także spodnie czy bluza dresowa wykonana z wysokiej jakości materiału.

Dlatego uznałam, że wato zaprezentować Państwu właśnie taką stylizację i nie będę tu wznosić się na wyżyny elokwencji, aby wytłumaczyć swój wybór, natomiast postaram się przedstawić kilka ciekawych informacji dotyczących właśnie tego stroju.

Czy pamiętacie Państwo słynną scenę z filmu, w której tytułowy bohater, kończąc swoje mozolne przygotowania do walki, wbiega po schodach odziany w szarą bluzę z kapturem i bawełniane, dresowe spodnie? Mało kto wie, że owe schody znajdują się na podwórzu Muzeum Sztuki w Filadelfii. Od tego czasu nazywane są Schodami Rocky’ego. W 1983 roku wzniesiono na ich szczycie brązową statuetkę bohatera, która jest widoczna w „Rocky III”, ale pod wpływem dezaprobaty środowiska artystycznego, pomnik usunięto i zastąpiono ją odciskiem butów, rzekomo należących do Balboa.

A jeśli chodzi o dres: wizerunek wspomnianej postaci został umieszczony na sportowej linii odzieży D&G, którą dziś można zakupić za „okazyjną” cenę około 220 dolarów.

d1tboop

Czy mówi coś Państwu nazwisko Braci Dassler?

Początki ich kariery, to rok 1920, łazienka o powierzchni 20m2 i produkcja obuwia sportowego przeznaczonego do biegania i treningu, w całości wykonywanego ręcznie. Przez kolejnych 28 lat współpracują pod szyldem „Dassler OHG”.
W roku 1948 bracia postanawiają się rozstać, czego owocem są dwie marki. „Puma”, założona przez Rudiego i „Adidas”, spółka Adiego, który wkrótce po rozdzieleniu się z bratem rejestruje słynne trzy paski.

Pierwszy dres z tym znakiem powstaje w 1962 roku.

Dziś dres nie jest już tylko i wyłącznie strojem na siłownię i właściwie każdy szanujący się dom mody tak jak „Galliano”, „Versace” czy „Escada” ma swoją sportową linie.

d1tboop

Dlatego przyznam się, że mimo, iż możecie nazwać mnie dresiarą, piszę ten tekst, popijając niedzielną kawę właśnie w takim stroju i polecam wszystkim prezentowany zestaw.

Czytaj więcej o męskiej modzie na Moda Allegro : Tym wiosną zastąpisz kurtkę.

Odzież męska - duży wybór, świetne ceny! Sprawdź oferty!Odzież męska - duży wybór, świetne ceny! Sprawdź oferty!

d1tboop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tboop