Trwa ładowanie...
10-04-2015 14:02

Drony będą razić gazem pieprzowym

Share
Drony będą razić gazem pieprzowymŹródło: East News
d3ob1zr

Już nie tylko armia, służby wywiadowcze, firmy detektywistyczne oraz paparazzi wiedzą, jak doskonałym narzędziem mogą być drony.

Latający "szpiedzy" są również coraz częściej wykorzystywani przez policję, która używa ich w celu monitorowania sytuacji np. podczas zgromadzeń ulicznych i demonstracji. Rola policyjnych dronów nie sprowadza się tylko do monitoringu - indyjscy policjanci jako jedni z pierwszych na świecie będą mogli używać dronów z gazem pieprzowym.

Już wkrótce armatki wodne oraz broń hukowa i pieprzowa powszechnie stosowane podczas zamieszek i rozruchów na całym świecie mogą odejść do lamusa. Z pomocą służbom porządkowym przychodzą nowoczesne technologie. Indyjska policja testuje pięć dronów zaopatrzonych w dozowniki z gazem pieprzowym. Jeśli próby się powiodą, niesubordynowane tłumy mogą spodziewać się "uprzejmego" dyscyplinowania przez gości z powietrza.

d3ob1zr

A wszystko wskazuje na to, że policyjna współpraca ludzi i dronów układa się wyśmienicie. Maszyny okazały się wystarczająco precyzyjnie, by poradzić sobie z trafieniem w oznaczone cele w szybko zmieniającej się i niespokojnej sytuacji, do jakiej należą uliczne zamieszki. Nie potwierdziły się również obawy o niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych na taki sposób rozpylania gazu pieprzowego i innych substancji stosowanych do opanowania tłumów. - Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Udało nam się skoordynować pracę dronów, by działały precyzyjnie również w wietrznych warunkach i na terenie mocno zatłoczonym - entuzjastycznie relacjonuje testy Yashashvi Yadav, szef policji w dwumilionym mieście Lucknow, gdzie będą latać drony.

Sam pomysł zastosowania samolotów bezzałogowych w celu kontrolowania tłumów nie jest niczym nowym. Firmy specjalizujące się w produkcji dronów od kilku lat pracują nad tym, by zdalnie sterowane obiekty bezzałogowe mogły atakować cele za pomocą gazów łzawiących i innych substancji powszechnie stosowanych w sytuacji zamieszek.

d3ob1zr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ob1zr