Trwa ładowanie...
20-05-2015 13:35

Dwa nowe modele lornetek - 12x36 IS III i 10x30 IS II

Share
Dwa nowe modele lornetek - 12x36 IS III i 10x30 IS IIŹródło: materiał prasowy/Canon
d40s2rd

Firma Canon rozwija linię zaawansowanych lornetek o dwa modele 12x36 IS III i 10x30 IS II. Produkty oferują stabilny, wysokiej jakości obraz oraz odpowiednio 12- i 10-krotne powiększenie i łączą zaawansowaną optykę Canon z technologią stabilizacji obrazu. Oba modele charakteryzują się wysoką jakością obrazu i wydajnością, dzięki czemu sprawdzą się zarówno podczas safari, jak i pokazów lotniczych.

Podejdź bliżej

Dzięki połączeniu optyki Canon Porro II z powłokami Super Spectra lornetki zapewniają wysokiej jakości obraz. Oba modele zostały wyposażone w soczewki doublet field flattener, które oferują wyrazisty, doskonałej rozdzielczości obraz o niskim poziomie zniekształceń w całym polu widzenia. Niezależnie od tego, gdzie dokładnie znajduje się obserwowany obiekt, obraz zawsze będzie precyzyjny. Powłoki Super Spectra, które wykorzystywane są także w obiektywach Canon EF, tłumią efekty flary i ducha. Odpowiadają także za wierną reprodukcję kolorów, co pozwala np. odróżnić gatunki ptaków.

Model 10x30 IS II oferuje 10-krotne powiększenie oraz 30-milimetrową średnicę przedniej soczewki. Z kolei 12x36 IS III z 12-krotnym powiększeniem i 36-milimetrową średnicą przedniej soczewki pozwala na jeszcze bliższą obserwację. Obie lornetki zapewniają wyraźny, wysokiej jakości podgląd wydarzeń i obiektów obserwowanych z daleka.

d40s2rd

Stabilizacja obrazu

Lornetki Canon są wyposażone w aktywny stabilizator, który pozwala uzyskać nieporuszony obraz, gdy spacerujesz, podróżujesz samochodem po wyboistej trasie podczas safari lub podziwiasz okolicę z balonu. System odchylanych pryzmatów niweluje drgania i stabilizuje obserwowany obiekt, co minimalizuje zmęczenie oczu. Dzięki temu sprzęt idealnie sprawdzi się także podczas długich wydarzeń sportowych – lornetek można komfortowo używać przez cały czas trwania imprezy. Stabilizator obrazu można natychmiast włączyć, naciskając przycisk. Co więcej, lornetki oferują wsparcie panoramowania, dlatego z łatwością można zidentyfikować pożądany obiekt.

Wyważona konstrukcja

Lornetki charakteryzują się lekką konstrukcją, wysoką ergonomią i wytrzymałością, a kompaktowe wymiary sprawiają, że z łatwością zmieszczą się w plecaku czy torbie. Modele 12x36 IS III i 10x30 IS II ważą zaledwie 660 i 600 g, dzięki czemu zawsze można je mieć pod ręką. Miękka silikonowa muszla oczna zapewnia komfort użytkowania i dopasowanie do użytkownika. Lornetek można także używać w okularach, bez zniekształceń i winietowania. Oba modele sprawdzą się podczas obserwacji ptaków, a dzięki powłoce antyrefleksyjnej pokrywającej korpus, pozwolą pozostać niezauważonym. Lornetki zasilane są bateriami AA, zapewniając ok. 9 godzin pracy. Zużycie baterii zostało znacząco zmniejszone w porównaniu do poprzednich modeli.

Linia lornetek Canon

Wykorzystując doświadczenie Canon w zakresie tworzenia optyki, modele 12x36 IS III i 10x30 IS II odświeżają obecną linię lornetek – zastąpią 12x36 IS II i 10x30 IS. Seria obejmuje 6 modeli, które znajdą zastosowanie w różnych sytuacjach (np. obserwacja gwiazd, żeglarstwo). Produkty oferują powiększenie od 8- do 18-krotnego, są odporne na działanie warunków atmosferycznych i zanurzenie w wodzie. Wszystkie modele zostały wyposażone w technologię stabilizacji obrazu, powłoki Canon Super Spectra i soczewki Field Flattener dla zapewnienia najwyższą jakość obrazu.

12x36 IS III – kluczowe cechy:
• Przenośna lornetka z 12-krotnym powiększeniem
• Stabilizator obrazu zapewnia wysoką jakość
• Zaawansowana optyka Canon dla uzyskania wysokiej rozdzielczości i dokładnego odwzorowania kolorów
• Wytrzymała i zrównoważona konstrukcja
• Lornetka idealna do obserwacji ptaków, podczas podróży czy śledzenia wydarzeń sportowych

10x30 IS II – kluczowe cechy:
• 10-krotne powiększenie
• Stabilizator obrazu zapewnia wysoką jakość
• Zaawansowana optyka Canon dla uzyskania wysokiej rozdzielczości i dokładnego odwzorowania kolorów
• Wytrzymała i zrównoważona konstrukcja
• Lornetka idealna do obserwacji ptaków, podczas podroży czy śledzenia wydarzeń sportowych

d40s2rd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40s2rd
d40s2rd