Trwa ładowanie...
17-10-2011 13:48

Dwunastu nagich ludzi

Dwunastu nagich ludziŹródło: AFP
d3ecs6i

Męskim okiem

Pamiętacie skandal, jaki kilka lat temu wywołały gospodynie domowe z pewnej brytyjskiej wsi, kiedy postanowiły wydać kalendarz ze swoimi rozbieranymi zdjęciami? Teraz afera będzie pewnie jeszcze większa, bo do nagich fotek zapozowali nago starsi panowie. A efekt sesji ma być opublikowany w... kościelnym kalendarzu.

Inicjatywę wiernych z kościoła First Parish w amerykańskim miasteczku Framingham raczej trudno nazwać "dobrą nowiną". Dwunastu dziarskich staruszków postanowiło wystąpić przed obiektywem zakrywszy nagość tylko za pomocą swoich ulubionych przedmiotów. Mamy więc staruszka z laptopem na kolanach i staruszka z torbą na kije golfowe. Jest muzykalny starszy pan z banjo i dziadek-rockers na Harleyu. Jeden z modeli zakrywa się albumem ze zdjęciami Wenecji, inny własnoręcznie wykonanym rysunkiem, jeszcze inny - właśnie złowioną, dorodną rybą. Pan Grudzień trzyma natomiast w ręku wielki... tenis. A konkretnie tenisową rakietę.

Wszyscy panowie nie kryją zadowolenia z sesji. Przyznają, że szybko udało im się przełamać początkowe opory i lęk przed obiektywem.

<
(fot. zdjęcie producenta)
- Traktowaliśmy to po prostu jak dobrą zabawę. Choć może trochę nietypową - tłumaczy Pan Czerwiec.

d3ecs6i

Co ciekawe - autorką zdjęć jest całkiem młoda i powabna pani fotograf Lynne Damianos, która o swoich modelach wyraża się w samych superlatywach. Jej zdaniem starsi panowie nie tylko stanęli na wysokości zadania, ale też świetnie się przy tym bawili. Ciekawe tylko czy efekt tej zabawy przypadnie do gustu pozostałym parafianom. No i księdzu proboszczowi, bo przecież kalendarz ma być w 2012 roku sprzedawany właśnie w parafialnym sklepiku.

Okolicznością łagodzącą w całej sprawie jest to, że staruszkowie należą do wspólnoty uniwersalistów, czyli ludzi, którzy poszukują prawdy w sposób wyjątkowo liberalny. Wyznawcy tej religii tak naprawdę czerpią z wielu różnych wyznań i na tej podstawie budują własną doktrynę religijną. Być może więc świecenie golizną jest dla nich po prostu nieco inną od powszechnie uznanych formą wielbienia Pana.

Kiedy kilka lat temu na pomysł nagiego kalendarza wpadły gospodynie domowe z niewielkiej wioski w Yorkshire, wywołały przy okazji spory skandal. A przecież przyświecał im szczytny cel - chciały w ten sposób uhonorować pamięć zmarłego na raka męża jednej ze swoich koleżanek. Zysk ze sprzedaży kalendarza planowały natomiast przeznaczyć na zakup sofy, do poczekalni w lokalnym szpitalu. Ostatecznie jednak dziarskie gospodynie odniosły sukces - kalendarz rozszedł się w tak dużym nakładzie, że zamiast sofy można było ufundować nowy oddział szpitalny. O nich samych zaś nakręcono film fabularny.

Kto wie - być może dwunastu nagich modeli czeka podobna kariera. Choć tak szczerze mówiąc, to pełnometrażowy film nie jest w tym przypadku najlepszym pomysłem.

(menonwaves) / PFi

d3ecs6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ecs6i