Trwa ładowanie...
#dziejesienazywo: Jak wygląda lot w tunelu aerodynamicznym?
Ciekawostki

#dziejesienazywo: Jak wygląda lot w tunelu aerodynamicznym?

Share
d1gtbd1

Latanie w chmurach to dla wielu jedno z największych dziecięcych marzeń. Od kilku lat można je spełniać dzięki skokom spadochronowym. Skacząc w tandemie, nie potrzebujemy nawet specjalnych szkoleń czy uprawnień. Jednak ze względów finansowych, ale też zdrowotnych nie wszyscy mogą pozwolić sobie na skok ze spadochronem.

Alternatywą dla skoków są tunele aerodynamiczne. Choć koszt trzyminutowego lotu to około 250 złotych, wrażenia po takiej przygodzie są bezcenne. Tunel aerodynamiczny imituje swobodne spadanie w przestworzach, przez co można choć przez chwilę poczuć się jak ptak.

d1gtbd1

- W aerotunelu można rozpędzić się nawet do 320 km/h. Przy lataniu staramy się osiągnąć totalne rozluźnienie. Jedynym wysiłkiem jest wysiłek intelektualny, trzeba skoordynować wszystkie ruchy ciała. Aby osiągnąć zadowalający poziom i latać na brzuchu, wystarczy poświęcić około 30-40 minut na trening - mówi instruktor Flyspot.

W tunelu można latać już od 3. roku życia. Jednym ograniczeniem jest waga. Ze względów bezpieczeństwa nie powinna przekraczać 130 kg.

W #dziejesienazywo skoczek spadochronowy, Artur Karwowski wyjaśnił, jakie trzeba mieć predyspozycje, by wykonywać widowiskowe figury.

Zobacz, jak wygląda taki lot, a może sam zechcesz spróbować.

d1gtbd1

Zobacz też: * NAJLEPSZE DIETY 2016*

d1gtbd1

Podziel się opinią

Share
d1gtbd1
d1gtbd1