Trwa ładowanie...
#dziejesienazywo: Pavlo Burkatskyy o tym jak zostać designerem samochodów
Ciekawostki

#dziejesienazywo: Pavlo Burkatskyy o tym jak zostać designerem samochodów

Share
d31y031

Pavlo Burkatskyy ma 28 lat. Od 8 zajmuje się designem polskich aut. Sztuka towarzyszyła mu od dziecka, jego mama była projektantką mody. Już w dzieciństwie zaczął interesować się przerabianiem modeli samochodów. Potem jego pasją stało się rysowanie. Jako nastolatek projektował buty. Obecnie Pavlo zajmuje się projektowaniem aut. Co ciekawe, wszystkiego nauczył się sam, ponieważ w Polsce nie było specjalistów, którzy mogliby go nakierować.

- Przez długi czas nie miałem do kogo się odezwać, zapytać czy to co robię jest ok. Jakiś czas temu pojawiła się osoba, która pracuje 26 lat w Jaguarze. Jest to Polak - Tadeusz Jelec. Po raz pierwszy skrytykował moją robotę, ale jednocześnie mu się spodobała. Każde spotkanie z nim to jest celebracja - mówi Pavlo.

d31y031

W #dziejesienazywo zdradził, że jedną z jego inspiracji podczas projektowania jest sylwetka kobiety, co odzwierciedlają między innymi błotniki, w swej linii przypominające biodra. Wiedzę, którą zdobył, stara się przekazać innym. Powadzi kursy, na których opowiada o designie samochodowym. Na jego wykłady zgłasza się coraz więcej chętnych.

Czy wystarczy dobrze rysować, by móc zostać designerem?

Zobacz też: * NAJLEPSZE DIETY 2016*

d31y031

Podziel się opinią

Share
d31y031
d31y031