Trwa ładowanie...
09-05-2016 11:52

#dziejesienazywo: Robert Lewandowski pomaga dzieciom w Nepalu

UNICEF Polska rozpoczął kampanię pomocy dzieciom w Nepalu pod hasłem #PamiętamyPomagamy

d2lgae1
d2lgae1

Ponad rok temu, 25 kwietnia 2015 r., pod Nepalem zadrżała ziemia na ponad 45 sekund. Trzęsienie miało siłę 7,8 stopni w skali Richtera. Była to największa klęska żywiołowa w tym kraju od ponad 80 lat. W ciągu dwóch tygodni nastąpiły wstrząsy wtórne. Trzęsienie ziemi spowodowało ogromne zniszczenia w kraju. 9 tys. osób zginęło, a 22 tys. zostało rannych.

Nepal jest podatny na wiele katastrof naturalnych, w tym trzęsień ziemi, powodzi, osuwisk, lawin, pożarów, fal mrozów czy upałów. Każdego roku w ich wyniku 335 tys. osób zostaje poszkodowanych, a niemal tysiąc traci życie.

Szacuje się, że oprócz śmierci i zniszczenia, trzęsienie ziemi spowodowało ponowne zubożenie ponad 700 tys. osób., którzy zmuszenie są żyć za mniej niż 1,25 dolara dziennie. Większość osób mieszka w prowizorycznych domkach wykonanych z blachy falistej, plandek i innych materiałów, które udaje im się odzyskać ze zniszczonych domów.

UNICEF Polska rozpoczął kampanię pomocy dzieciom w Nepalu pod hasłem #PamiętamyPomagamy. W tym celu powołał Drużynę UNICEF na czele z Robertem Lewandowskim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Do Drużyny dołączyli również: Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, Ryszard Pawłowski, Robert Korzeniowski oraz Mariusz Wlazły.

Jak wyglądała współpraca UNICEF z piłkarzem oraz czy trudno było go namówić do projektu, opowiedziała Magdalena Malinowska.

d2lgae1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lgae1