Trwa ładowanie...
Ciekawostki

Dzięki grze dorośli lepiej rozumieją dzieci

Share
Dzięki grze dorośli lepiej rozumieją dzieci
Źródło: inf.pras./Twojacharyzma.pl
d4emjfz

Figurki najsłynniejszych superbohaterów świata dziecięcej rozrywki: Ironman, Thor czy Hulk, "ożywają" w grze wideo, a każdy ich zestaw ma własny świat i własne historie stworzone we współpracy z ikoną świata Marvela, komiksowym scenarzystą Brianem Michaelem Bendisem.

Zawarte w zestawie startowym dwa dyski do zabawy w trybie Plac Zabaw 2.0 oraz świat Marvel Avengers z trzema figurkami (Iron Man, Czarna Wdowa i Thor) pozwalają graczom tworzyć własne, niepowtarzalne poziomy i gry wykorzystujące ich ulubione postacie, pojazdy, miejsca i przedmioty ze światów Marvela i Disneya, a także dzielić się nimi z rodziną i znajomymi. Światy Marvel Spider-Man i Strażnicy Galaktyki, wraz z dodatkowymi figurkami, sprzedawane będą oddzielnie. Nowe, ulepszone narzędzia i zabawki do wykorzystania w ramach Placu Zabaw sprawią, że ten przełomowy tryb gry jest jeszcze dostępniejszy dla graczy w każdym wieku. Każdy z graczy może wcielić się w wybraną postać superbohatera, by pokonać mroczny loch lub obronić warowną wieżę.

Wiedząc jak bardzo Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes zbliża do siebie graczy w różnym wieku przygotowaliśmy dodatkowo 7 wskazówek, które mogą pomóc dorosłym wejść w świat wyobraźni dzieci.

d4emjfz

7 zasad budowania relacji z graczem w grze

1. Sprzątanie pokoju to quest

Posprzątanie pokoju, odrobienie lekcji czy nawet wyniesienie śmieci może być łatwiejsze i ciekawsze do zrobienia, kiedy staje się "Questem", czyli zadaniem do wykonania w świecie gier. Jeśli na końcu powierzonej misji czeka nagroda - to tylko lepiej!

2. Rzeczywistość to obrazki z gier

Spacer w świecie rzeczywistym może być mniej angażujący niż w świecie wirtualnym. Pamiętając o tym można pół żartem, pół serio spróbować opisywać rzeczywistość obrazami z gier: "Kolory za oknem takie, jakby karta graficzna działała na najwyższych ustawieniach grafiki!".

d4emjfz

3. Superbohater mieszka w moim domu

Niekiedy konsola przestaje działać. Często pomocne mogą być najprostsze rozwiązania - uruchom ponownie konsolę, upewnij się czy wszystkie kable są prawidłowo podłączone, wyczyść płytę z grą, sprawdź czy router jest prawidłowo podłączony do gniazdka. Superbohater jest w stanie zrobić więcej niż inni!

4. Superbohaterem nie zostaje się z przypadku

Jeśli chcesz dotrzeć do wyobraźni gracza dowiedz się jakich superbohaterów lubi najbardziej i koniecznie poczytaj o nich w Internecie. Pytanie: "Czy Tony Stark zbudowałby zbroję Ironmana gdyby nie odrabiał lekcji z matematyki?", może zachęcić małego gracza do oderwania się od gry i odrobienia lekcji.

d4emjfz

5. Wizytą u cioci wejdziesz na wyższy poziom

Bywa, że dzieci mają opory przed wychodzeniem razem z dorosłymi. W świecie gier eksploracja nowych miejsc jest łatwiejsza dzięki... mini mapom. Stworzenie prostej i zabawnej mapy miejsca, do którego się udajecie, może nie tylko pomóc, ale i dać mnóstwo frajdy. Wizyta u znajomych zmieni się w wyobraźni dziecka w odkrywanie nowych "leveli"!

6. Punkty doświadczenia zamiast słoneczka

Jeśli stosujecie w domu system nagradzania w rodzaju tych używanych w przedszkolach i szkołach (słoneczka, jabłuszka, kolorowe kropki), rozważcie wprowadzenie systemu bliższego graczom - punktów doświadczenia, które pozwalają ulepszać bohatera. 500 punktów uzbierane za pomoc w domu można wymienić np. na bilet do kina lub pierwsze w życiu wyjście na mecz piłki nożnej.

d4emjfz

7. Sałatka Hulka i inne smakołyki superbohaterów

Jak przekonać młodych supebohaterów do jedzenia warzyw? Np. przygotowując "sałatkę Hulka" tylko z zielonych warzyw. Potężny, zielonoskóry Hulk z pewnością zawdzięcza jej swój kolor skóry! Ale warzywa to nie wszystko. Siła, sprawność fizyczna i trzeźwość umysłu ukryte są w dobrym jedzeniu. Dorastający superbohater musi to wiedzieć!

Wyłącznym dystrybutorem Disney Infinity 2.0 Marvel Super Heroes na terenie Polski jest CDP.pl. Gra posiada pełną polską wersję językową.

d4emjfz

Podziel się opinią

Share
d4emjfz
d4emjfz