Ciekawostki
08-03-2007 (09:34)

Dzień Kobiet jest dla kobiet

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Kobiet jest dla kobiet

Jak jest w innych państwach?

Dzień kobiet w Rosji, po raz pierwszy był obchodzony w 1913 roku w Petersburgu. Jako dzień wolny od pracy został ustanowiony w maju 1965 roku. Tego dnia kobiety dostają bardzo wiele upominków. W niektórych rejonach, jest w dalszym ciągu taka tradycja, że kobiety nie wykonują żadnych prac domowych. W ZSRR i nowej Rosji, 8 Marca był i pozostaje jednym z najbardziej lubianych świąt w roku. Ponadto, żadna kobieta nie otrzyma tego dnia mandatu.

W Ameryce jest bardzo dużo manifestacji pod hasłem walki o prawo do decydowania i równouprawnienia. Demonstrują głównie feministki, które pamiętają jeszcze o historycznych wydarzeniach. Pomimo, że większość osób lubi ten dzień, to za bardzo tego nie okazują.

Władze Kazachstanu ustaliły ten dzień, Świętem Państwowym. Wszystkie kobiety otrzymują kwiaty oraz drobne prezenty. Organizowane są teatrzyki w których grają głównie mężczyźni. W ubiegłym roku jedna z firm przewozowych, nie pobierała żadnych opłat za przejazdy.

Zobacz również

Prawda o kobietach, czyli jak zrozumieć płeć przeciwną?

Błędy popełniane podczas seksu - II odsłona

Z okazji Dnia Kobiet panie na Litwie, otrzymują oczywiście kwiaty oraz są zapraszane do programów telewizyjnych. Uważa się, że jest to idealna okazja do przypomnienia problemów kobiet i zastanawiania się, jak je rozwiązać. 40% społeczności, uważa ten dzień za bardzo istotny w ich życiu.

Mężczyźni we Włoszech są bardzo romantyczni. Ich zachowanie nawiązuje do starożytnych zwyczajów. Obdarowują wszystkie kobiety gałązkami kwitnącej mimozy. Jak wiadomo, rodzina dla prawdziwego Włocha była zawsze bardzo ważna, dlatego w tym dniu spędza najwięcej czasu w gronie najbliższych.

Na Ukrainie nawet politycy składają swoim rodaczką życzenia. Wszyscy mężczyźni są bardzo życzliwi i uprzejmi. Oczywiście bukiet kwiatów jest niezbędny, ale bardziej kosztowne rzeczy, są także mile widziane. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w ukraińskim kalendarzu.

Hiszpanki natomiast, walczą o równouprawnienie. Zarzucają mężczyznom, że tylko oni zajmują kluczowe stanowiska w państwie. Żeby tego było mało, zarabiają o 42% mniej niż faceci. Władze rządu twierdzą, że duże przedsiębiorstwa powinny zatrudniać kobiety do rad nadzorczych. Gdy ucichną demonstracje, wszystkie kobiety idą do domu, aby zjeść przygotowany przez swojego partnera posiłek.

Zobacz również

Prawda o kobietach, czyli jak zrozumieć płeć przeciwną?

Błędy popełniane podczas seksu - II odsłona

Dzień Kobiet to piękne święto, które corocznie jest obchodzone 8 marca. To nie prawda, że ten zwyczaj został wymyślony przez system, który panował kiedyś w Polsce. Po raz pierwszy obchodzono go w kraju najczystszego kapitalizmu, czyli w Stanach Zjednoczonych. Możliwe, że mało osób z was, zdaje sobie sprawę, jak wszystko się zaczęło. Ten dzień ma upamiętniać wydarzenia, które miały miejsce 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku. Właśnie wtedy 15 tysięcy kobiet wyszło na ulice, aby zademonstrować przeciwko nierównemu traktowaniu. Pomimo, tego samego stanowiska co mężczyźni, otrzymywały znacznie mniejsze uposażenie.

Były poniżane i dyskryminowane. Uważano, że są tylko do wykonywania tego, co nakaże im - ich pan i władca. Faktycznie na naszych ziemiach, rozpropagowano go po drugiej wojnie światowe, ponieważ pasowało to do socjalistycznej propagandy. Wszystkie kobiety dostawały upominki w swoich zakładach pracy. O dziwno, wszelkiego rodzaju darowizny musiały pokwitować. Do najczęstszych podarunków należały oczywiście kwiaty ( pojedynczy tulipany lub goździk) rajstopy, mydełko albo kawa. Zwyczaj ten w 1993 roku został zniesiony przez Premier Hannę Suchocką.

Dzisiaj, ósmy dzień marca jest obchodzony nieco bardziej symbolicznie, a zarazem spontanicznie. Dzieci w przedszkolach przygotowują laurki dla swoich mam. Młodzież, kupuje kwiaty i czekoladki, a dorośli często przygotowują niecodzienne prezenty. W Polsce aż 90% młodych kobiet bardzo lubi dostawać upominki i nie widzi w tym nic złego. Starsze panie, te, które jeszcze na swoim kołnierzu mają kurz starego systemu, podchodzę nieco sceptycznie, ponieważ tylko 46% z nich toleruje tego typu zachowanie.
**KOBIETY KOCHAJĄ KWIATY >>**
Niestety, co roku przywoływane są historie i tematy komunistyczne. Porzućmy to raz na zawsze i nie wyciągajmy starych śmieci. Dzień Kobiet jest po to, aby każda kobieta miała trochę radości. Podejrzewam, że gdyby zapytać czy nie chciałyby, aby tego dnia wszelkie laury spadły na facetów, a w zamian ich święto trwałoby cały rok – z pewnością by na to przystały.

****GDZIE SIĘ W TYM DNIU WYBRAĆ...?>>**GDZIE SIĘ W TYM DNIU WYBRAĆ...?>> **

Zobacz również

Prawda o kobietach, czyli jak zrozumieć płeć przeciwną?

Błędy popełniane podczas seksu - II odsłona

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.