Trwa ładowanie...
21-03-2011 15:25

Dziewica nie krwawiła?

Dziewica nie krwawiła?
dmckjzv
dmckjzv

Dziewczyna powiedziała, że chce mieć ze mną pierwszy raz. Zaufałem jej, bo mówiła, że jest dziewicą. W trakcie stosunku i po nim, nie poleciała jej ani jedna kropla krwi. Czy to możliwe? Czy mogła mnie okłamać i mieć kogoś wcześniej, bo boję się teraz, że czymś się mogłem zarazić.

Odpowiedź

Porusza Pan kilka kwestii. Obecność lub nieobecność błony dziewiczej nie świadczy ani o nieprowadzeniu lub prowadzeniu życia seksualnego - gdyż pożycie seksualne można prowadzić bez konieczności penetracji pochwy. W przypadku wytrysków następujących na srom istnieje nawet możliwość zapłodnienia bez penetracji pochwy, z czym co jakiś czas spotykają się ginekolodzy i położnicy. Z tego powodu obecność błony dziewiczej nie stanowi też certyfikatu na okoliczność, że jej posiadaczka nie jest zarażona żadnym wirusem ani chorobą przenoszoną drogą płciową.

Błona dziewicza może też ulec uszkodzeniu na skutek urazu fizycznego czy zabiegu ginekologicznego, choć rzeczywiście rzadko się to zdarza. Zdarzają się też sytuacje odwrotne - błona dziewicza może być też tak elastyczna, że nie zawsze ulega przerwaniu przy pierwszym stosunku. Dlatego też brak krwawienia nie jest ani dowodem braku błony dziewiczej, ani też wcześniejszego utrzymywania kontaktów seksualnych.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

dmckjzv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmckjzv