Trwa ładowanie...
d40k7n2

Egzekucja pojedynczym zastrzykiem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzekucja pojedynczym zastrzykiem
(Jupiterimages)
d40k7n2

Po raz pierwszy w USA w Ohio wykonano we wtorek egzekucję, wstrzykując skazańcowi dawkę jednego śmiercionośnego środka. Powszechnie stosowaną metodą jest w USA "koktajl" trójskładnikowy.

51-letni Kenneth Biros, skazany w 1991 roku za zamordowanie kobiety, został formalnie uznany za zmarłego dziewięć minut po tym, gdy wstrzyknięto mu tiopental sodu. Egzekucję wykonano w więzieniu w Lucasville w stanie Ohio.

ON KOLEKCJONUJE EGZEKUCJE! >>

d40k7n2

Rzeczniczka więzienia powiedziała, że egzekucja przebiegła bez żadnych problemów. Jednak jej wykonawcy - jak informuje agencja Reutera - aż dziewięć razy bezskutecznie szukali u Birosa żyły, do której można byłoby wstrzyknąć specyfik. Udało się za dziesiątym razem.

Przeciwnicy trójskładnikowego "koktajlu" twierdzą, że taka metoda może być dla skazańca bolesna. Natomiast metoda, zastosowana w Ohio jest - jak pisze Reuters - podobna do tej, jaką stosuje się w przypadku usypiania zwierząt.

ON KOLEKCJONUJE EGZEKUCJE! >>

Obrońca Birosa nazwał "eksperymentowaniem" metodę, której jego klient doświadczył na sobie jako pierwszy, ale sądy odrzuciły apelacje skazanego.

(PAP) az/ kar/

d40k7n2

Podziel się opinią

Share

d40k7n2

d40k7n2