Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Ekspres do kawy na kapsułki - 4 wskazówki, dlaczego warto go kupić

Ekspresy do kawy na kapsułki goszczą dość często w naszych kuchniach. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, pozwalające na szybkie zaparzenie kawy. Mnogość dostępnych rodzajów powoduje, iż od czasu do czasu pozwalamy sobie na eksperyment z nowym smakiem – wystarczy przecież tylko włożyć kapsułkę do urządzenia, uzupełnić pojemnik świeżą wodą i już po chwili aromatyczna kawa jest gotowa. Dodatkowo jest to urządzenie znacznie tańsze i o wiele łatwiejsze w utrzymaniu niż profesjonalne ekspresy ciśnieniowe, nic więc dziwnego, że jest tak popularne. Jakie cechy powinien mieć dobry ekspres do kawy na kapsułki?
Share
Ekspres do kawy na kapsułki
Ekspres do kawy na kapsułki Źródło: materiały partnera
d2947ol

1. Dlaczego warto kupić ekspres do kawy na kapsułki do domu?
2. Ekspres na kapsułki – zasada działania
3. Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy na kapsułki?
4. Ekspresy kapsułkowe do kawy – urządzenia dodatkowe

Dlaczego warto kupić ekspres do kawy na kapsułki do domu?

Dlaczego kupujemy ekspres do kawy na kapsułki? Główna przyczyna jest jedna – wygoda! Obsługa urządzenia jest nieskomplikowana i każdy, już chwilę po zakupie, będzie mógł cieszyć się filiżanką aromatycznego napoju. Praktycznie wszystko jest przygotowane – woda, kapsułki z kawą i ewentualnie mleko. Szybkie naciśnięcie włącznika i po dosłownie kilku chwilach – gotowe. Ale wygoda w użytkowaniu to nie jedyna zaleta. Urządzenia te są tanie, zwłaszcza, gdy porównamy ich ceny z ekspresami ciśnieniowymi renomowanych firm. Nie powinno się jednak sięgać po modele z najniższej półki cenowej, zdecydowanie warto, w miarę możliwości, zaopatrzyć się w te nieco droższe. Mogą one być wyposażone dodatkowo w spieniacz mleka, co znacznie rozszerzy warianty smakowe przygotowywanej kawy. Zwłaszcza, że kapsułki z nią są hermetycznie zamknięte, więc nie musimy obawiać się, iż zwietrzeje i straci swe walory smakowe. To przydatna cecha, nierzadko bowiem kupujemy kapsułki z kawą o nowym smaku – jeśli nie przypadnie nam do gustu, będzie można zachować ją dla gości. Choć oczywiście można poeksperymentować z programami, bardzo często ekspres na kapsułki ma przynajmniej trzy podstawowe – przelewowy, espresso i cappuccino. Zastanawiając się, które urządzenie najlepiej sprawi się w naszej kuchni warto zwrócić uwagę na design i kolor – wiele modeli posiada kilka odmian kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu wpasujemy go w wystrój pomieszczenia.

Ekspres na kapsułki – zasada działania

Zasada działania ekspresu do kawy na kapsułki jest niezwykle prosta. Do specjalnego pojemnika nalewamy odpowiednią ilość wody, a do podajnika wkładamy pojemniczek z kawą. Jest on hermetycznie zamknięty i zawiera odmierzoną porcję zmielonej kawy, trzeba jednak uwzględnić fakt, iż z jednej sztuki można przygotować tylko jedną porcję. Istotne jest, by pamiętać, iż kapsułki nie są uniwersalne, pasują tylko do urządzeń jednej firmy. Występują jednak w wielu smakach i odmianach, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Cały proces parzenia sprowadza się do przelania, pod wysokim ciśnieniem, gorącej wody przez kapsułkę ze zmieloną kawą. Dzięki prostocie działania ekspresy kapsułkowe nie są skomplikowanymi urządzeniami – ma to znaczenie podczas czyszczenia i konserwacji. Cały proces doprowadzenia urządzenia do porządku jest szybki i łatwy.

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy na kapsułki?

Kupując ekspres do kawy na kapsułki łatwo popełnić błąd, którego efektem będzie niezadowolenie z urządzenia bądź nawet brak możliwości jego skutecznego działania. Zanim więc podejmiemy decyzję o zakupie, sprawdźmy najpierw podstawowe informacje. Na przykład rzecz oczywista, o której jednak można w pośpiechu zapomnieć – czy w naszej okolicy dostępne są kapsułki do wymarzonego ekspresu i czy akurat nasz ulubiony smak kupimy bez problemu? Oczywiście zawsze można zrobić zakupy przez Internet, jednak wówczas będziemy uzależnieni od czasu dostawy. Przed zakupem należy również zwrócić uwagę na wymiary urządzenia – czy zmieści się w miejscu, które dla niego zaplanowaliśmy i jak mocno wkomponuje się w aranżację kuchni? Kwestia ta może być ważna zwłaszcza, gdy zaplanujemy zakup ekspresu z którego korzystać będzie większa liczba osób – niezbędny będzie wówczas model wyposażony w duży zbiornik na wodę. Jest to rozwiązanie wygodne, ale takie urządzenia zajmuje więcej miejsca, niż jego odpowiednik z małym pojemnikiem. Na stronie: https://www.neonet.pl/ekspresy-do-kawy/kapsulkowe.html można znaleźć sporo ekspresów kapsułkowych, co pozwoli na wybranie najlepszego modelu do naszej kuchni.

Ekspresy kapsułkowe do kawy – urządzenia dodatkowe

Skoro zdecydujemy się na ekspres na kapsułki, nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić kilka dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu zwiększymy komfort picia codziennej kawy. Jednym z takich przyrządów jest spieniacz do mleka. To małe urządzenie polecane jest dla tych, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez kawy ze świeżą, mleczną pianką. A najlepiej wypić ją nie tyle w filiżance, co w szklankach termicznych, przeznaczonych wyłącznie do spożywania tego napoju. Aby kawa zachowała smak, należy otrzymywać urządzenie w czystości. Pomocny jest w tym na przykład odkamieniacz do urządzeń kuchennych. Czysty, zadbany ekspres do kawy na kapsułki to gwarancja spędzenia odprężającego poranka, delektując się ulubioną kawą.

d2947ol

Podziel się opinią

Share
d2947ol
d2947ol