Trwa ładowanie...
08-06-2015 11:12

Ekstremalne biegi drużynowo

Ekstremalne biegi drużynowo
d2lgae1
d2lgae1

Moda na bieganie rozwija się w niebywałym wręcz tempie. Coraz więcej osób wyłącza telewizory, sięga po sportowe obuwie i spędza aktywnie czas. Jednocześnie rośnie procent miłośników aktywnego trybu życia, którym zwykłe bieganie po miejskich uliczkach przestaje wystarczyć. Poszukują wyzwań i sprawdzają granice swoich możliwości. To właśnie dla nich lawinowo powstają kolejne imprezy typu Runmageddon, Survival Race czy Spartan Race. Ekstremalne biegi z przeszkodami zdążyły zyskać sporą grupę pasjonatów. Co ciekawe, osoby te zaczęły łączyć się w grupy, wspólnie trenować, a podczas zawody, wzajemnie się wspierać.

Co sprawia, że tego typu wydarzenia rozwijają się w błyskawicznym tempie? - Zapewne trzeba być niezłym świrem żeby narażać się na obtarcia, kontuzję, totalne wycieńczenie organizmu.. i w dodatku za to płacić. I pewnie większość osób tak myśli…, ale są to jedynie ci, którzy nigdy nie brali udziału w takim biegu. - tłumaczy Karolina Szymońska, trener personalny i uczestniczka biegów. - Osoby, które chociaż raz zdecydują się podjąć wyzwanie z samym sobą zapewne spróbuje ponownie. Dlaczego? Aby zobaczyć, na co go stać, bo biegi uliczne to już za mało lub po prostu, aby pochwalić się znajomym na facebooku. Są różne powody, ale wszystkich nas łączy jedno - niebywała duma i satysfakcja po przekroczeniu mety – i myśl przewodnia – "jestem zwycięzcą!". Każdy, kto ukończy bieg staje na podium… pokonując walkę z własnymi słabościami. – dodaje.

fot. BigYellowFoot

d2lgae1

Co raz częściej miejskie parki stają się arenami treningowymi drużyn, które przygotowują się do kolejnych startów. Wzajemne wspieranie się i motywowanie sprawia, że poziomy zawodów rosną, a w sieci zawiązują się społeczności pasjonatów. - W grupie na pewno możemy uzyskać wsparcie nie tylko od trenerów, ale również od innych ćwiczących bo w końcu nikt nie chce być gorszy od reszty – wyjaśnia Karolina Szymońska, która na co dzień prowadzi także treningi pod szyldem Kontener Formy.

fot. Kontener Formy

Nietypowa dyscyplina sportu, bo tak już można nazwać „błotne biegi”, prowokuje do nietypowego wizerunku wspomnianych grup. I tak na listach startowych możemy znaleźć „Hooah, czyli faceci w legginsach”, „Watahę czerwonego kapturka” , „Błotne leszcze” czy „Zające z cebulą”. Drużyny mają swój niepowtarzalny styl i mimo, że na co dzień ciężko trenują, do startów podchodzą z lekkim przymrużeniem oka.

fot. Spartan Race

d2lgae1

Jak przygotować się do tego typu wydarzenia? Czy ekstremalne biegi z przeszkodami są dla wszystkich? - Biegi ekstremalne potrzebują przygotowania kompleksowego, na trasie musimy zmierzyć się z licznymi przeszkodami typu pionowe ściany, wchodzenie po linie, czołganie się czy nawet rzut włócznią. Najlepiej łączyć ze sobą treningi wydolnościowe, siłowe oraz bieganie w terenie w zależności z jakim dystansem chcemy się zmierzyć – wyjaśnia trenerka Kontenera Formy. - Stawiamy na rozwój motoryczny, w tym nasz własny. Nie jesteśmy mistrzami w akrobatyce, ciężarowcami trójboju siłowego. Jesteśmy trenerami i pasjonatami szeroko pojętego ruchu. Nie chcemy powielać schematów treningowych, tego co teraz modne. Chcemy obrać własną drogę działania, czerpiącą inspirację z wielu dziedzin i typów treningów i zarażać miłością do sportu innych ludzi. – dodaje.

fot. Kontener Formy

d2lgae1

Wygląda na to, że jesteśmy światkami rozwoju nowej dyscypliny, która wbrew temu co się powszechnie myśli, wcale nie jest jedynie dla szaleńców i twardzieli. A możliwość wspólnych treningów z przyjaciółmi sprawia, że udział w tego typu wydarzeniach staje się jedynie pretekstem do wspólnego spędzania wolnego czasu aktywnie.

_**Grzegorz Brandt**_

KALENDARIUM NAJPOPULARNIEJSZYCH BIEGÓW (2015):
14.03 Runmageddon Rekrut
08.03 Biegun
22.03 Runcatraz
28.03 Survival Race
11.04 Runmageddon Rekrut
30.04 Bieg Herkulesa
01.05 Speed Cross Race
09.05 Runmageddon Classic
16.05 Spartan Race
24.05 Survival Race
30.05 Runmageddon Rekrut
30.05 Runmageddon Hardcore
06.06 Survival Race
07.06 Survival Race
07.06 Terenowa Masakra
21.06 Survival Race
27.06 Runmageddon Classic
05.07 Hunt Run
18.07 Runmageddon Classic
01.08 Spartan Race
08.08 Bieg Katorżnika
22.08 Pogrom Wichra
29.08 Bieg Morskiego Komandosa
30.08 Runcatraz
05.09 Runmageddon Classic
06.09 Cross Zapaleńców
27.09 Survival Race
11.10 Survival Race

d2lgae1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lgae1