Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
24-05-2016 15:25

Ekstremalne Enduro w Dolinie Charlotty

W drugi weekend czerwca przybędą tu najlepsi motocykliści polski i Europy, by zmagać się w drugiej edycji Charlotta Enduro Extreme

Share
Ekstremalne Enduro w Dolinie CharlottyŹródło: charlotta-extreme.com
d2hyjre

Do Doliny Charlotty, którą wszyscy znamy głównie z wielkich koncertów gwiazd rocka, zawita równie widowiskowa impreza - tym razem o sportowym charakterze. W drugi weekend czerwca przybędą do naszej doliny najlepsi motocykliści polski i Europy, by zmagać się w drugiej edycji Charlotta Enduro Extreme.

Przez dwa dni pokonywać będą wielokrotnie piekielnie trudną trasę o długości dwunastu kilometrów. Będziemy mieli okazję podziwiać rywalizację w dyscyplinie Hard Enduro – dyscyplinie, która bardzo rzadko rozgrywana jest w warunkach nizinnych. Zazwyczaj imprezy tego typu odbywają się w wysokich partiach gór lub w nieczynnych kopalniach, tak jak „Red Bull Erzberg Rodeo” w Austrii czy choćby krajowa impreza „Red Bull 111 Megawatt” w Bełchatowie.

W naszych nadmorskich warunkach, by sprostać oczekiwaniom zawodników, przygotowano specjalne odcinki „Extreme”, gdzie zawodnicy pokonywać będą niezliczone sztuczne przeszkody zbudowane z bali drzew, opon maszyn budowlanych czy też żelbetonowych bloków. Wszystkie te przeszkody skonfigurowane są tak, by dostarczyć mega wyzwań zawodnikom i zapewnić niebywałe widowisko kibicom.

Przybędzie do nas ponad dwustu zawodników, wśród nich takie sławy, jak John Nyström - czołowy zawodnik ze Skandynawii, vice mistrz świata junior dyscypliny Super Enduro i wielokrotny mistrz polski enduro - Paweł Szymkowski czy wielokrotny mistrz Polski Motocross - Łukasz Kurowski. Poza tym goście z Czech i Niemiec oraz praktycznie cały krajowy pion dyscypliny Hard Enduro - zawodnicy z wszystkich rejonów kraju, od morza po Tatry.

W sobotę (11 czerwca) rozegrane zostaną wyścigi sprinterskie – tak zwane „Enduro Sprint”. Polegać będą one na jak najszybszym pokonaniu jednego okrążenia trasy. Każdy z uczestników będzie miał podczas całego dnia pięć oddzielnych prób, by uzyskać jak najlepszy czas przejazdu, który zadecyduje o pozycji startowej w drugim dniu rywalizacji. Wyścigi trwać będą od 10.30 do 15.00.

d2hyjre

W niedzielę (12 czerwca) w samo południe odbędzie się wielki wyścig finałowy o „Puchar Doliny Charlotty”. Będzie to niesamowite wydarzenie - start kilkuset motocykli w jednym czasie i miejscu to coś, czego nie sposób opisać słowami, to trzeba zobaczyć na własne oczy.

Wyścig finałowy trwać będzie nieprzerwanie przez trzy godziny. To niesamowicie ekstremalna próba zarówno dla kierowców, jak i ich maszyn. Tak długotrwały wyścig po trasie najeżonej przeszkodami typu „extreme” to ewenement na skalę całego kraju. W pobliżu głównego odcinka Extreme komentował będzie były mistrz Polski Enduro – Artur Łukasik. Przybliży on zarówno uczestników oraz zdradzi arkana tej niebywale ciekawej dyscypliny.

Zapraszamy serdecznie: Dolina Charlotty 11-12 czerwca (wstęp wolny).

Zapisy na stronie www.charlotta-extreme.com

d2hyjre
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hyjre
d2hyjre