Trwa ładowanie...
d4gn0e0

Elegancja tkwi w szczegółach – galanteria skórzana dla każdego mężczyzny

Często najważniejsze w modzie jest to, ażeby ubranie było czyste i wysokiej jakości, a fasony czy dobór kolorów znajdują się na dalszym planie. Jednak są sytuacje, które wymagają zadbania o wizerunek nawet w najdrobniejszych detalach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O elegancji świadczy nie tylko ubiór, ale także dodatki
O elegancji świadczy nie tylko ubiór, ale także dodatki (pexels.com)
d4gn0e0

Pasek niejedno ma imię

Pasek to świetne akcesorium, dlatego nosi się go nie tylko na co dzień do jeansów, ale też i na wielkie wyjścia i biznesowe spotkania do eleganckiego garnituru. Jednak pasek paskowi nierówny. Prócz klasycznych modeli ze skóry dostępne są także modele parciane z zabudowaną, prostokątną klamrą albo modele skórzane z ozdobną klamrą.

Można by więc zapytać: jakie to ma znaczenie? Otóż ma, bo o ile paski o luźnym charakterze będą świetnie pasowały do ulubionych, codziennych jeansów, o tyle do eleganckiego garnituru już niekoniecznie. Jeśli model ten jest w stonowanych kolorach, np. czerni czy brązie, to jeszcze nie jest duże faux pas. Jeśli jednak jest to barwny model, który naprawdę odróżnia się od reszty, wówczas jest to duże faux pas. Do garnituru zawsze powinno się wybierać klasyczne, skórzane paski z prostą klamrą, które kolorem są zbliżone do butów. Im bardziej oficjalna okazja, tym bardziej powinno się zwracać na to uwagę.

pexels.com

Portfel też ważny

Chyba trudno jest nam sobie wyobrazić eleganckiego biznesmena, który – będąc na spotkaniu z klientem – wyjmuje z eleganckiej torby portfel na rzep ze wzorem moro. Takie modele oczywiście też są w porządku, lecz nie sprawdzają się w każdej sytuacji. Wygodny, płaski portfel w moro nada się na wypad w weekend albo na prezent dla młodszego brata. Na uroczyste spotkania, do pracy czy nawet na pierwszą randkę warto zabierać ze sobą coś bardziej klasycznego, ale i uniwersalnego.

Warto postawić na skórzane, klasyczne modele w standardowej czerni lub w zgaszonym brązie, które sprawdzą się tak naprawdę zawsze. Wielkość, grubość czy liczbę kieszeni oczywiście warto dobrać do swoich potrzeb oraz stylu życia.

pexles.com

Laptop w odpowiedniej oprawie

Duża, elegancka torba z naturalnej skóry to elegancja, trwałość i solidność w jednym. Jest to bardzo uniwersalny model, który deklasuje wszelkie sportowe egzemplarze. Dlaczego? Podobnie jak z portfelami i paskami w swobodnym, codziennym stylu: te modele będą dobre jedynie tam, gdzie nie wymaga się elegancji. Skórzane natomiast będą pasować tam, gdzie się tej elegancji wymaga oraz tam, gdzie jej aż tak bardzo nie potrzeba.

Świetnym wyborem będą więc egzemplarze, które pomieszczą nie tylko dokumenty i inne potrzebne przedmioty, a także pozwolą komfortowo przenosić laptopa np. do pracy.

d4gn0e0

Podziel się opinią

Share

d4gn0e0

d4gn0e0