StylEleganckie buty na zimę. Duża wytrzymałość i wysoki połysk

Eleganckie buty na zimę. Duża wytrzymałość i wysoki połysk

Późną jesienią i zimą nie trzeba rezygnować z eleganckiego stroju, ale nie oznacza to również, że musisz marznąć. Jeśli chcesz wyglądać stylowo, a jednocześnie czuć się ciepło, postaw na pewne rozwiązania. Nie zawiedziesz się.

Eleganckie buty na zimę. Duża wytrzymałość i wysoki połysk
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

18.11.2019 | aktual.: 19.11.2019 11:48

Eleganckie trzewiki z powodzeniem założysz zarówno do garnituru i płaszcza, jak i bardziej codziennych stylizacji. Doskonale sprawdzą się na spotkaniach biznesowych czy innych wyjściach, pomijając okazje typowo wieczorowe.

Eleganckie i solidne

Trzewiki mają budowę przypominającą klasyczne półbuty wizytowe, jednak wyróżnia je przede wszystkim odpowiednia cholewka oraz solidna, gruba podeszwa. Jesienne i zimowe buty muszą dobrze chronić przed chłodem, dlatego tak ważna jest długość cholewki. Przeważnie powinna ona sięgać do kostki lub nieco wyżej. Gdy temperatura spadnie w okolice zera i zacznie padać deszcz lub śnieg, zabezpieczy ona skarpetę przed przemoczeniem i osłoni stopę przed wiatrem. Niskie buty takie jak trampki czy mokasyny raczej nie nadają się na chłodniejsze miesiące.

Poza tym warto również zwrócić uwagę na jakość i grubość podeszwy. Z jednej strony nie może być zbyt cienka, w przeciwnym wypadku nie będzie dobrze izolować stopy od chłodnego podłoża, a z drugiej strony może łatwiej przepuszczać wilgoć. Z drugiej strony jeśli będzie zbyt gruba, sprawi że buty staną się bardziej masywne, a to odniesie efekt odwrotny do zamierzonego. W razie gdy czujesz, że obuwie jest zbyt chłodne, lepiej będzie zainwestować w specjalne wkładki z ocieplające.

Obraz
© Fotolia

Zwróć uwagę na ocieplenie

Przed zakupem warto sprawdzić, czym wyściełane jest wnętrze butów. Popularne "futerko" może być dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o ocieplenie stopy i wygodę noszenia, jednak na dłuższą metę może powodować pocenie się stopy, szczególnie jeśli jest wykonane z włókien syntetycznych. Pod względem oddychalności materiału lepiej sprawdzi się naturalna wełna lub filc. Są o wiele cieńsze, ale zapewniają praktycznie takie samo ocieplenie co grubsze i bardziej puszyste "futro".

Producenci dodatkowo zalecają, by w przypadku butów zimowych wybierać modele o pół numeru większe niż zwykle – wtedy w razie wyjątkowo niskich temperatur możesz pozwolić sobie na założenie grubszej skarpety, a stopa bez problemu zmieści się w bucie.

Pamiętaj, że skóra pomimo stosunkowo dużej wytrzymałości wymaga odpowiedniej impregnacji, szczególnie jesienią i zimą. W przeciwnym wypadku szybko odbarwi się lub popęka. Każdy rodzaj skóry wymaga innego podejścia i preparatów. Nawet buty wykonane z zamszu po odpowiedniej impregnacji będą świetnie się prezentować.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)