WP
Forma

Eliminacje do Mistrzostw Świata podczas Fit Festival 2016

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eliminacje do Mistrzostw Świata podczas Fit Festival 2016
(mat. nadesłane)
WP

Fit Festival 2016 to największa impreza sportowa, jaka ma miejsce w naszym kraju. Festiwal to trzy dni ekspozycji targowej, seminaria, warsztaty, spotkania ze sportowcami, ale przede wszystkim zawody! Przygotujcie się na starcia najlepszych zawodników z całego świata, zaciętą rywalizację i duże emocje!

W przyszłym roku zawodnicy powalczą między innymi o Międzynarodowy Puchar Bałtyku w Wyciskaniu na Ławce Leżąc oraz w Martwym Ciągu.

W konkursie wezmą udział sportowcy z całego świata. Z pewnością jedną z największych atrakcji będą eliminacje do Mistrzostw Świata Seniorów, Seniorek, Juniorów i Juniorek w wieku od 18 do 23 lat w wyciskaniu leżąc!

WP

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego do dnia 18.02.2016r. Chętnych do udziału w rywalizacji prosimy o zgłoszenia pod numer telefonu +48 515 135 136 lub na adres:benchpress@o2.pl.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Fit Festival 2016
26-28.02.2016, Gdańsk, Amberexpo Międzynarodowe Centrum Wystawienniczo Kongresowe
ul. Żaglowa 11
www.fit-festival.pl

Wyciskanie sztangi leżąc - jest to jeden z bojów w Trójboju Siłowym. Polega na tym, że zawodnik kładzie się na ławeczce do wyciskania sztangi leżąc, kładzie ręce na sztandze tak, aby rozstaw rąk nie był większy niż 81 cm. Zawodnik leżąc na ławeczce musi pośladkami oraz barkami dotykać ławeczki oraz jego stopy muszą mieć styczność z podłogą. Kiedy zawodnik weźmie sztangę ze stojaków, otrzymuje komendę start i następnie opuszcza sztangę do klatki piersiowej, dotykając ją. Po dotknięciu sztangi do klatki piersiowej zawodnik wyciska sztangę do momentu, gdy jego ręce zostaną wyprostowane, w tym momencie otrzymuje od sędziego głównego komendę "stojak" i wtedy może odłożyć sztangę. Bój zostaje zakończony.

WP

Martwy ciąg - to ostatni bój, jaki jest wykonywany podczas zawodów w trójboju siłowym. Zawodnik podchodzi do sztangi, która jest położona na pomoście startowym. Następnie zawodnik łapie sztangę leżącą na pomoście i stara się podnieść ją do momentu, kiedy jego sylwetka zostanie wyprostowana. Kolana muszą być wyprostowane, a jego tułów prosty. W momencie, kiedy sylwetka jest wyprostowana, zawodnik otrzymuje od sędziego głównego komendę "opuść" i nie tracąc kontaktu ze sztangą - zawodnik odkłada sztangę na pomost. Bój zostaje zakończony.

Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP