Trwa ładowanie...
du3ljt2
Ciekawostki

Elizabeth Taylor i Richard Burton - pary wszech czasów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elizabeth Taylor i Richard Burton - pary wszech czasów
(WP.PL)
du3ljt2

Elizabeth Taylor, ur. 27 02 1932 i Richard Burton, ur. 10 11 1925

Inną namiętną aktorską parą byli Elizabeth Taylor i Richard Burton. O tym jak „iskrzyło” między tym dwojgiem świadczy najlepiej ich pierwsza wspólna rola w mega produkcji „Kleopatra”. Ona grała Kleopatrę, on Marka Antoniusza.
Kiedy się poznali podobnie jak Leigh i Olivier nie byli wolni, jednak emocje wzięły górę nad rozsądkiem. Oboje byli wielkimi gwiazdami Hollywoodu, zarabiali krocie, grali u doskonałych reżyserów, oczywiście role pierwszoplanowe. Małżeństwem zostawali dwukrotnie, pierwsze ich małżeństwo trwało dziesięć lat, drugie niecały rok. Drugi ślub pary odbył się zaledwie półtora roku po pierwszym rozwodzie. Kultowe już role pary w „Kto się boi Wirginii Woolf” zostały okrzyknięte jako fikcyjne kreacje jednak w pełni oddające napięcia miedzy nimi oraz charakter ich związku.
Co widać z ich dat urodzeni? Po pierwsze, po drugie i …., że byli jak puzzle- idealnie do siebie dopasowani. Związek Ryby i Skorpiona- marzenie, a także idealne dopasowanie numerologiczne( Liz Ósemka a Richard Dwójka).
Ktoś więc powie, że skoro tak idealnie byli dopasowani, tego czego ich związek przypominał wybuch wulkanu? Nie mnie to oczywiście oceniać. Jednak czyż serce to ognisty „narząd”, a czym mocniejszy jest ogień, którym płonie, to i to co strawi wokół zatacza większe kręgi. Ich wspólne życie zawierało w sobie i namiętność i zazdrość, i element rywalizacji zawodowej i jeszcze wiele innych odcieni. Gdzie tkwił zatem sukces ich pożycia, kombinacja Ósemki i Dwójki oznacza uzupełnianie się. A to potężna siła, która sprawia, że dobrze jest razem.
Krytycznym punktem mogło być natomiast odreagowywanie w związku i na partnerze wszelkich stresów, niedociągnięć zawodowych. A to jest niczym trucizna, która zatruwa słodki smak fascynacji i magię zakochania.

du3ljt2

Podziel się opinią

Share

du3ljt2

du3ljt2