Trwa ładowanie...

Europejska Rowerowa Rywalizacja Miast - Gdańsk jedzie po milion!

Ponad 130 gdańskich firm, 36 dzielnic, 24 gimnazja, 14 uczelni wyższych przygotowuje się do V edycji Europejskiej Rywalizacji miast czyli „European Cycling Challenge”. W zeszłorocznej edycji gdańska drużyna wykręciła ponad 825 tys. km. W tym roku jedzie po milion! Kampania “European Cycling Challenge” trwa w dniach 1-31 maja 2017 roku.

Europejska Rowerowa Rywalizacja Miast - Gdańsk jedzie po milion!Źródło: Materiały prasowe
d3hmlew
d3hmlew

European Cycling Challenge to odbywająca się w maju rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana w 2012 roku przez Bolonię. W ubiegłym roku dzięki zapałowi Gdańszczan powstała największa drużyna w Europie. Gdańsk zwyciężył po raz drugi z rzędu, pokonując 52 miastaz 17 krajów, m.in.: Dublin, Rzym, Bazyleę, Glasgow, Pragę, Barceloną czy Warszawę. Gdańszczanie przejechali największą odległość oraz najwięcej kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. W tym roku Gdańsk broni pierwszego miejsca oraz tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta. Przed mieszkańcami ogromne wyzwanie, ponieważ w rywalizacji udział weźmie aż 51 europejskich miast!

Mieszkańcy uczestniczący w kampanii ECC powinni:

- zarejestrować się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl,
- pobrać darmową aplikację na smartfon „NAVIKI” (rejestracja możliwa również przez aplikację),
- wybrać swoją drużynę – „Gdańsk” oraz swoją grupę - nazwę firmy,uczelnię, gimnazjum lub dzielnicę.
Warto jeździć na rowerze przez cały maj i rejestrować wszystkie swoje przejazdy (do pracy, na zakupy, rekreacyjne) przy użyciu aplikacji.
Osoby, nieposiadające smartfona mogą uczestniczyć w kampanii, rejestrując pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie internetowej www.cyclingchallenge.eu/pl
Wyniki kampanii można śledzić na bieżąco na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl.
W tym roku źródłem informacji, wzajemnego dopingu i dzielenia się wrażeniami jest grupa facebook'owa Kręć kilometry dla Gdańska - European Cycling Challenge
Dla najbardziej aktywnych uczestników Miasto Gdańsk przygotowało nagrody, m.in. pamiątkowe koszulki rowerowe dla każdego, kto pokona 1000 km.

Więcej informacji o Europejskiej Rywalizacji Miast w Gdańsku
www.rowerowygdansk.pl
FB: Kręć kilometry dla Gdańska - European Cycling Challenge
e-mail: ecc@gdansk.gda.pl
tel.: (58) 526 80 84

d3hmlew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hmlew