Trwa ładowanie...
drjk2ko

Ewolucja scyzoryka. Multitool dla wymagających. Niezbędnik w kieszeni

Niegdyś podstawowe wyposażenie żołnierza, później nieodłączny atrybut biwakowiczów i survivalowców, teraz przyda się każdemu. Multitool to doskonałe narzędzie, które możesz zabrać ze sobą wszędzie. Warto mieć choć jeden rodzaj przy sobie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Multitool możesz mieć zawsze przy sobie
Multitool możesz mieć zawsze przy sobie (Shutterstock.com)
drjk2ko

Przenośna skrzynka z narzędziami zawiera mnóstwo gadżetów, które przydadzą się nie tylko podczas wyprawy do lasu, ale również w trakcie wykonywania codziennych czynności. Wybierając sprawdzone narzędzia możesz mieć pewność, że nie odmówią posłuszeństwa w najbardziej zaskakującym momencie. Zanim jednak wybierzesz pierwszy z brzegu sprzęt, warto poznać dostępne rodzaje rodzaje.

Multitool samochodowy – pomoc w razie wypadku

Niektóre multitoole wyglądają bardzo niepozornie – wyglądają jak zwykły breloczek do kluczy – jednak pod wytrzymałą obudową skrywają mnóstwo narzędzi, które pomogą ci wydostać się z auta po wypadku. Najprostsze modele wyposażono w bezpieczny nożyk do cięcia pasów oraz zbijak do szyb, które pozwolą wyswobodzić się z potrzasku. Narzędzia są proste i intuicyjne w obsłudze i zawsze masz pewność, że będą pod ręką.

Bardziej zaawansowane modele przydadzą się nie tylko podczas wypadku. Multitoole samochodowe dają ci możliwość sprawdzenia ciśnienia w oponach oraz stanu zużycia bieżnika. W ten sposób przygotujesz się do podróży. Wbudowana latarka z diodą o dużej mocy przyda się szczególnie podczas awarii na mniej oświetlonych drogach. Wtedy będziesz doskonale widoczny na przykład podczas rozkładania trójkąta ostrzegawczego.

Shutterstock.com

Włóż multitool do portfela

Scyzoryki przyjmują również bardziej nietypowe formy. Praktyczny niezbędnik w kształcie karty możesz nosić ze sobą w portfelu. Gadżet jest tak skonstruowany, by pomieścić jak najwięcej narzędzi, wliczając w to na przykład lupę do rozpalania ognia w słoneczny dzień czy praktyczny otwieracz do konserw. Dodatkowe narzędzia takie jak klucz uniwersalny w kilku rozmiarach, dwa wkrętaki czy pilnik przydadzą się podczas drobnych prac domowych.

Wszystkie narzędzia pod ręką

Do bardziej wymagających i precyzyjnych prac potrzebujesz niewielkiego, ale praktycznego narzędzia, które będzie w stanie wytrzymać duże naprężenie. Zestawy kilku bitów zamkniętych w lekkiej i wytrzymałej obudowie to niezbędnik dla każdego majsterkowicza, a także osób, które zajmują się naprawą na przykład sprzętów elektronicznych. Odkręcenie niewielkich śrubek nie powinno już stanowić problemu, a praktyczny sposób mocowania poszczególnych elementów sprawi, że żaden detal się nie zgubi.

drjk2ko

Podziel się opinią

Share

drjk2ko

drjk2ko