Trwa ładowanie...

Ewolucja scyzoryka. Multitool dla wymagających. Niezbędnik w kieszeni

Niegdyś podstawowe wyposażenie żołnierza, później nieodłączny atrybut biwakowiczów i survivalowców, teraz przyda się każdemu. Multitool to doskonałe narzędzie, które możesz zabrać ze sobą wszędzie. Warto mieć choć jeden rodzaj przy sobie.

Ewolucja scyzoryka. Multitool dla wymagających. Niezbędnik w kieszeniŹródło: Shutterstock.com
d3228as
d3228as

Przenośna skrzynka z narzędziami zawiera mnóstwo gadżetów, które przydadzą się nie tylko podczas wyprawy do lasu, ale również w trakcie wykonywania codziennych czynności. Wybierając sprawdzone narzędzia możesz mieć pewność, że nie odmówią posłuszeństwa w najbardziej zaskakującym momencie. Zanim jednak wybierzesz pierwszy z brzegu sprzęt, warto poznać dostępne rodzaje rodzaje.

Multitool samochodowy – pomoc w razie wypadku

Niektóre multitoole wyglądają bardzo niepozornie – wyglądają jak zwykły breloczek do kluczy – jednak pod wytrzymałą obudową skrywają mnóstwo narzędzi, które pomogą ci wydostać się z auta po wypadku. Najprostsze modele wyposażono w bezpieczny nożyk do cięcia pasów oraz zbijak do szyb, które pozwolą wyswobodzić się z potrzasku. Narzędzia są proste i intuicyjne w obsłudze i zawsze masz pewność, że będą pod ręką.

Bardziej zaawansowane modele przydadzą się nie tylko podczas wypadku. Multitoole samochodowe dają ci możliwość sprawdzenia ciśnienia w oponach oraz stanu zużycia bieżnika. W ten sposób przygotujesz się do podróży. Wbudowana latarka z diodą o dużej mocy przyda się szczególnie podczas awarii na mniej oświetlonych drogach. Wtedy będziesz doskonale widoczny na przykład podczas rozkładania trójkąta ostrzegawczego.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Włóż multitool do portfela

Scyzoryki przyjmują również bardziej nietypowe formy. Praktyczny niezbędnik w kształcie karty możesz nosić ze sobą w portfelu. Gadżet jest tak skonstruowany, by pomieścić jak najwięcej narzędzi, wliczając w to na przykład lupę do rozpalania ognia w słoneczny dzień czy praktyczny otwieracz do konserw. Dodatkowe narzędzia takie jak klucz uniwersalny w kilku rozmiarach, dwa wkrętaki czy pilnik przydadzą się podczas drobnych prac domowych.

Wszystkie narzędzia pod ręką

Do bardziej wymagających i precyzyjnych prac potrzebujesz niewielkiego, ale praktycznego narzędzia, które będzie w stanie wytrzymać duże naprężenie. Zestawy kilku bitów zamkniętych w lekkiej i wytrzymałej obudowie to niezbędnik dla każdego majsterkowicza, a także osób, które zajmują się naprawą na przykład sprzętów elektronicznych. Odkręcenie niewielkich śrubek nie powinno już stanowić problemu, a praktyczny sposób mocowania poszczególnych elementów sprawi, że żaden detal się nie zgubi.

d3228as

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3228as