Trwa ładowanie...

Faceci nie używają dezodorantów i śmierdzą

Share
Faceci nie używają dezodorantów i śmierdzą
Źródło: Thinkstockphotos
d3cnj52

* Co piąty mężczyzna nie myje się i nie używa kosmetyków. Dlaczego są brudasami?*

Jak donosi Daily Mail, co piąty Brytyjczyk nie używa antyperspirantów, ani innych sprayów do ciała. Co więcej, tyle samo mężczyzn deklaruje, iż nie używa szamponu i żelu pod prysznic. Jak w takim razie wygląda kąpiel? I czy w ogóle do niej dochodzi? Polanie się samą wodą nie zmyje brudu i nie odświeży przecież ciała.

Skąd się bierze taka awersja do dbania o higienę osobistą? Mężczyźni, którzy stronią od kosmetyków, tłumaczą taki styl życia... męskością. W końcu zależy im na rozbuchanym testosteronie, a nie wizerunku metroseksualnego mięczaka.

d3cnj52

A jak sprawy wyglądają na naszym, polskim gruncie? Niestety, w tym względzie jesteśmy bardzo podobni do Brytyjczyków. Zwłaszcza starsi panowie, unikają stosowania "nowoczesnych" kosmetyków. Jeśli w ogóle sięgają po coś z drogerii, to jest to mydło lub płyn po goleniu. Wszelkie żele do mycia ciała, dezodoranty i wody są dla nich towarem dla młodzieży, chwilową modą.

Trochę wstyd nam o tym pisać, ale istnieje też spora grupa mężczyzn, która po prostu nie czuje potrzeby świeżości i czystości. Są wśród nich młodzi panowie, którzy nawet po ciężkim dniu w pracy, nie myślą o prysznicu. Kończy się na kąpieli raz w tygodniu. Perfumy i dezodoranty, które dostają na Gwiazdkę i urodziny, kolekcjonują gdzieś w zakamarkach łazienki, tak, że nienaruszone czekają na kolejne święta...

BL/DrP

CZYTAJ TAKŻE:

Nie wszyscy śmierdzą. Sprawdź dlaczego!

POLECAMY: * Parabeny czyli czym konserwowane są kosmetyki*

d3cnj52

Podziel się opinią

Share
d3cnj52
d3cnj52