Trwa ładowanie...
18-09-2012 15:13

Facet podniecony, facet mądry?

Facet podniecony, facet mądry?Źródło: fotochannels.com
d3vfs8l
d3vfs8l

Chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej albo ważnym spotkaniu z inwestorem? Nic prostszego, wystarczy, że będziesz myśleć o... seksie!

Budujące wieści dla wszystkich maniaków seksu napływają z Holandii. Naukowcy z University of Amsterdam odkryli, że myślenie o seksie zwiększa kompetencje danej jednostki, czy też bardziej oględnie, czyni ją mądrzejszą. Jak podaje "CBS Tampa", w raporcie z badania dr Jens Forster tłumaczy, że wystarczy pomyśleć o erotycznych rozkoszach, a nasz tok rozumowania nabierze ostrości, zaś proces dedukcji stanie się efektywniejszy. Najlepiej zaś, aktorską metodą Stanisławskiego, wmówić sobie, że seks akurat uprawiamy i jest nam dobrze - wówczas rezultaty powinny być szczególnie imponujące...

Seks i ułamki

Samo badanie wyglądało dość prozaicznie. Specjaliści podzielili ochotników na grupy, którym kazano myśleć o różnych rzeczach. Okazało się, że ci, których myśli przybierały różowy kolor, radzili sobie znacznie lepiej z zagadkami logicznymi niż pozostali. Co ciekawe, wcześniejsze badanie, przeprowadzone na szczurach przez tęgie głowy z Princeton University (a opisane na łamach "Psychology Today"), dowodzi, że u osobników często angażujących się w cielesne przyjemności, proces produkowania komórek mózgowych przebiegał znacznie szybciej niż u tych poddanych celibatowi. Aby sprawdzić, czy podobny efekt notowany jest u ludzi, należy przeprowadzić stosowne badania, aczkolwiek możliwe, że istnieje tu analogia.

Dr Seks

Niestety, holenderscy uczeni nie pokusili się o próbę wyjaśnienia, na czym polega to zjawisko - być może będzie to przedmiotem ich kolejnych badań. Fakt faktem, po raz kolejny okazuje się, że miłość fizyczna to niezwykle ważna sfera życia człowieka, która w dodatku cechuje się licznymi pozytywami - zarówno dla naszego ciała, ducha, jak i umysłu. Do zalet seksu zalicza się m.in.: zwiększanie odporności na choroby i zarazki, zniwelowanie pokładów stresu, polepszenie snu (wedle niektórych badaczy, seks ma być także naturalnym lekiem na tzw. syndrom niespokojnych nóg), korzyści płynące dla układu krwionośnego.

d3vfs8l

Niedawno natomiast odkryto, że sperma - będąca produktem zbliżenia - ma mieć właściwości antydepresyjne dla kobiet.

Nie przesadź z mądrością...

Wracając jednak do badań Holendrów, radzimy testować prawdziwość stawianych przez nich tez z rozwagą. W końcu nie chciałbyś chyba, żeby pikantne przemyślenia na temat pani rekrutującej cię do pracy, odebrały ci głos... Wszak, jak słusznie zauważają redaktorzy portalu limelife.com, "Ilu znacie napalonych zboczeńców, którzy zasłynęli mądrymi decyzjami?". Czy to w polityce, show-biznesie, czy też w życiu...

d3vfs8l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vfs8l