Trwa ładowanie...
07-02-2014 16:17

Facetom zależy tylko na jednym

Facetom zależy tylko na jednymŹródło: 123RF.COM
d3ldctp
d3ldctp

Na czym w życiu najbardziej wam zależy? Eksperci wytypowali 10 rzeczy bez których nasza egzystencja nie ma sensu. Zgadzasz się z tym zestawieniem?

Agencja Harris Interactive przeprowadziła ostatnio interesujący sondaż, z gatunku: Gdybyś miał się zaleźć na bezludnej wyspie, co zabrałbyś ze sobą? Innymi słowy, badacze pragnęli się dowiedzieć, na czym współczesnym ludziom zależy najbardziej. Czy faktycznie świat cyfrowy tak bardzo zdominował naszą egzystencję, że jedynymi rzeczami, bez których nie bylibyśmy w stanie funkcjonować są konto na serwisie społecznościowym i garść awatarów? A może, w gruncie rzeczy, człowiek epoki internetowej nie różni się tak bardzo od swoich przodków, a co za tym idzie, jego zachcianki można sprowadzić do jedzenia i seksu? Sprawdźmy...

"Aj lajk" i drogi bez tajemnic

Zacznijmy od końca. Miejsce dziesiąte zdradza, że ankieta przeprowadzona została niedawno, albowiem jeszcze kilka lat temu statystyczna jednostka nie miała pojęcia czym jest tablet. Tymczasem dziś aż 6 proc. respondentów nie wyobraża sobie bez niego życia. Lokatę dziewiątą zajęły sieci społecznościowe, a więc idea również stosunkowo świeża - a jednak 7 proc. z nas nie widziałaby sensu we wstawaniu rano z łóżka, gdyby nie Facebook czy Twitter (zdjęcia przecież same się nie "zaaplołdują"). Pozycja siódma również związana jest z nowymi technologiami, mowa bowiem o systemach nawigacji (8 proc.), dzięki którym nie m na świecie takiego zakamarka, którego nie dałoby się spenetrować.

Dopiero na miejscu siódmym znalazło się coś, czego istnienia świadomi są nasi dziadkowie - mowa o seksie, który zdaniem 20 proc. ankietowanych jest jednym z najważniejszych elementów życia. Choć nie najważniejszym. Wyżej cenimy m.in. telewizję (23 proc.), laptopa (24 proc.) oraz ukochany telefon komórkowy (26 proc.). Trudno zatem oprzeć się wrażeniu, że dzisiejsze przyjemności mają posmak raczej cyfrowy. Czas wspiąć się na podium. Tam, na trzecim miejscu czeka na nas dostęp do internetu - 28 proc. respondentów nie wyobraża sobie bez niego życia (szczerze, według nas to zaskakująco... mało).

d3ldctp

To, co ważne (i jadalne)

Srebro przypadło wynalazkowi wielofunkcyjnemu - dzięki niemu nie tylko można szybko, i w komfortowych warunkach, przedostać się z punktu A do punktu B, ale również poderwać dziewczynę na dyskotece, przewieźć coś ciężkiego, czy wyrwać się od zgiełku miasta. Mowa rzecz jasna o samochodzie (42 porc.). Co do złota, to zdaje się, że 73 proc. z 2 210 respondentów potraktowało pytanie bardzo dosłownie, albowiem stwierdzili oni, że żyć nie da się bez jedzenia. Choć dobry posiłek, podobnie jak auto, również ma kilka zastosowań: zaspokaja głód, poprawia nastrój, a nawet potrafi... rozkochać (tak przynajmniej głosi stare powiedzenie). Szkoda tylko, że miłości nie ma na liście...

MW/PFi, facet.wp.pl

d3ldctp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ldctp