Trwa ładowanie...
14-10-2010 15:37

Formuła 1 dla każdego

Formuła 1 dla każdegoŹródło: Codemasters
d3f8noa
d3f8noa

Dwa lata pracy, ścisła współpraca z FIA – federacją zajmującą się organizacją wyścigów Formuły 1, kilkakrotnie przesuwany termin premiery i oto, pod koniec sezonu wyścigowego 2010, wielbiciele wielkich prędkości w końcu dostali swój tytuł. Oczekiwania były wygórowane do granic możliwości. Jedni pragnęli rasowego symulatora, inni chcieli jak najszybciej stanąć na podium, nie zagłębiając się w szczegóły techniczne. Sprostanie tym potrzebom było chyba największym wyzwaniem dla 200-osobowego zespołu Codemasters, zajmującego się F1 2010. Już teraz mogę napisać, że w mojej opinii autorzy wyszli z tej konfrontacji obronną ręką.

Wyścigowe święto

Zabawę zaczynamy jako młody obiecujący kierowca wyścigowy. Od samego początku w grze budowana jest odpowiednia atmosfera, która ma spowodować, że faktycznie poczujemy się częścią całego show. Podczas konferencji prasowej podajemy swoje imię i nazwisko, przezwisko oraz określamy, jak długo zamierzamy ścigać się w Formule 1. Od tej ostatniej decyzji zależy, jakie zespoły otrzymamy do wyboru na starcie. Na im więcej sezonów podamy, tym słabsze będą dostępne teamy. Zabawa przez siedem sezonów oznacza załapanie się do jednego z trzech aktualnie najsłabszych składów. Muszę jednak zasmucić tych, którzy liczą, że przy mniejszej liczbie sezonów znajdą się od razu w ekipie Red Bulla czy Ferrari. Na to trzeba sobie zasłużyć.

Po konferencji trafiamy do przyczepy, w której spotykamy panią agentkę zajmującą się naszą karierą. Z tego miejsca da się także obejrzeć podstawowe dane dotyczące postępów w grze, wybrać malowanie kasku, przejrzeć biografie innych kierowców i poczytać historie całych zespołów. Ta niewielka encyklopedia powinna zaspokoić gusta większości miłośników F1. Z przyczepy ruszamy na tor, aby pokazać, że Vettel może nam co najwyżej montować opony w bolidzie.

Dobierz opony, ustaw spoiler

Decydując się na rozpoczęcie wyścigowego weekendu, najpierw określamy, czy chcemy rozegrać pełny cykl (składający się ze wszystkich treningów, trójetapowych kwalifikacji i wyścigu), czy też wystarczy nam tylko jeden trening, skrócone kwalifikacje i sama walka o podium.

Chwilę później siedzimy już w bolidzie. Podobnie jak przyczepa boksy są też interaktywnym menu. Całość obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, przed nami ustawiony jest ekran dający dostęp do różnych danych, a wokół kręcą się mechanicy i inżynierowie. To kolejny świetny element pozwalający bardziej wczuć się w atmosferę wyścigów F1. Czytaj więcej w serwisie gry.wp.pl

d3f8noa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f8noa