Trwa ładowanie...

Gadżety dla mężczyzn: co każdy facet powinien mieć przy sobie?

Tak wyposażony, nie tylko poradzisz sobie w każdej sytuacji, ale również zaimponujesz damie w opałach, zrobisz dobre pierwsze wrażenie i nie będziesz żałował, że ominęło cię coś niezwykle ważnego. Oto, co powinien mieć przy sobie każdy facet.

Share
Gadżety dla mężczyzn: co każdy facet powinien mieć przy sobie?
Źródło: 123RF.COM
d3rlgmp

Tak wyposażony, nie tylko poradzisz sobie w każdej sytuacji, ale również zaimponujesz damie w opałach, zrobisz dobre pierwsze wrażenie i nie będziesz żałował, że ominęło cię coś niezwykle ważnego. Oto, co powinien mieć przy sobie każdy facet.

Prawdziwy mężczyzna ma w sobie coś z filmowego "Inspektora Gadżeta", a mianowicie: przepastne kieszenie. Przygotowując niniejszy artykuł doszliśmy do wniosku, że "bagaż podręczny" faceta da się podzielić na trzy grupy: pierwsza to rzeczy, które nosić przy sobie zwyczajnie wypada, druga to artefakty, które posiadać warto, natomiast trzecia ma charakter opcjonalny (choć również wskazany). Zacznijmy jednak od podstaw. Co stanowi absolutny "must have" każdego nowoczesnego dżentelmena?

Bagaż codzienny - fundamenty

Telefon, a w szczególności smartfon, jest szwajcarskim scyzorykiem XXI wieku. To łącznik ze światem (mail, twitter, etc.), źródło informacji (prasa cyfrowa), uniwersalny atlas globu (GPS), aparat fotograficzny czy odtwarzacz muzyki. Dzięki komórce jesteś w stanie dotrzeć do każdego - i to chyba we wszystkich znaczeniach tego słowa. Kolejny "mus" to zegarek zawiązany wokół nadgarstka. Owszem, smartfon z powodzeniem pełni i tę funkcję, jednak zegarek to nie tylko miernik czasu. To również oznaka prestiżu - przedmiot, który zdradza rozmówcy kim jesteś, jaki masz charakter i styl bycia (liczy się design i marka). Nie zapominajmy też, że prawdziwy dżentelmen zawsze wie, która jest godzina i nigdy się nie spóźnia - nawet, jeśli w smartfonie wysiądzie bateria.

d3rlgmp

Następnym przedmiotem, jaki powinien znaleźć się w męskiej kieszeni jest skórzany portfel, a w nim choć odrobina staromodnej gotówki. Owszem, karta to wygoda, jednak wyobraź sobie, że spotkasz np. miłą dziewczynę i zapraszasz ją na kawę. W niewielkiej kafejce okazuje się, że barista nie honoruje płatności plastikiem, a najbliższy bankomat jest dziesięć minut stąd. Jakie będzie jej pierwsze wrażenie? Kolejnym zabezpieczeniem, bez którego trudno sobie poradzić jest... chusteczka. Ta może przyjść nam z pomocą w najmniej spodziewanych momentach (takich jak: wystąpienie alergii, wypadek przy jedzeniu, "atak" gołębia). A nie zapominajmy, że prawdziwy mężczyzna winien gotowy być na wszystko...

Wyposażenie, które nosić warto

W dzisiejszych czasach wygląd liczy się bardziej niż kiedykolwiek. Badania dowodzą, że osobom zadbanym łatwiej jest m.in. znaleźć pracę czy wejść w łaskę przedstawicielki płci przeciwnej, dlatego też warto mieć w zanadrzu kilka produktów, które sprawią, że atrakcyjni będziemy zawsze. Do takich zaliczyć należy przede wszystkim: grzebień (w czasach międzywojennych dżentelmen bez grzebienia nie ruszał się z domu), a także kieszonkowe perfumy oraz odświeżacz do ust - bo przecież nigdy nie wiadomo na kogo wpadniesz. Co jeszcze pod ręką mieć warto? Listę tę należy modyfikować w zależności od pogody (okulary przeciwsłoneczne, parasol - nie chcesz chyba wyglądać jak zmokła kura na ważnym spotkaniu) oraz celu wyjścia (to bardzo prozaiczne, jednak dobrze jest pamiętać np. o prezerwatywie).

Coś ekstra

Na koniec przechodzimy do trzeciej grupy wyposażenia podręcznego mężczyzny, a więc rzeczy nieobowiązkowych, acz pożytecznych. Współcześni faceci (głównie z pokoleń "X" oraz "Y") mają to ułatwienie, że stosunkowo często korzystają z pomocy nie tylko aktówek, ale też bardziej poręcznych i - co najważniejsze - wygodniejszych męskich toreb, przerzucanych przez ramię. A w nich pomieścić można naprawdę sporo.

Między innymi tablet, potrafiący nawet więcej niż smartfon (wygodniejsza konsumpcja kontentu, możliwość tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, itp.) lub też ultrabooka (smukły laptop). W torbie warto również znaleźć miejsce na pendrive ułatwiający łatwą i szybką wymianę jakże cennych dziś danych oraz... na notatnik. Papier jest bowiem niezastąpiony, kiedy trzeba szybko zanotować jakąś genialną myśl, pomysł, czy dane kontaktowe. Co więcej, notatnik nie rozładuje się...

d3rlgmp

[

Co każdy facet powinien mieć przy sobie? (fot. WP.PL) ]( http://infografika.wp.pl/ )

Czy o czymś zapomnieliśmy? Owszem, o wynalazku z początku XIX wieku, a mianowicie: zapalniczce. Ta może okazać się przydatna m.in. w sytuacji, kiedy natrafimy na damę w opałach, która nie jest w stanie odpalić swojego "slima", lub też podczas romantycznej kolacji - świece przecież same nie zapłoną. Tu również przyda się szwajcarski scyzoryk, który posiada funkcję korkociągu. Cóż, tak wyposażony nowoczesny mężczyzna ma już chyba wszystko, dzięki czemu poradzi sobie w każdej sytuacji.

MW/Ijuh, facet.wp.pl

d3rlgmp

Podziel się opinią

Share
d3rlgmp
d3rlgmp