Trwa ładowanie...

Garnitury z lnem w promocyjnych cenach. Na lato jak znalazł

Jeśli szukasz wygodnego i eleganckiego garnituru na lato, w którym będziesz czuć się komfortowo niezależnie od wysokości temperatury na zewnątrz, wybierz model z lnem. Sprawdź, jakie garnitury proponujemy.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Garnitury z lnem w promocyjnych cenach. Na lato jak znalazł
Źródło: iStock.com, fot: dima_sidelnikov
d3pyvg1

Len – dlaczego warto nosić?

Len jest jednym z najbardziej praktycznych materiałów naturalnych, który idealnie nadaje się na lato. Jest przede wszystkim bardzo przewiewny ze względu na swoją strukturę i niesamowicie higroskopijny, gdyż może wchłonąć wilgoć stanowiącą ok. 25 proc. masy tkaniny (i jednocześnie szybko ją wyparować). Dzięki temu sprawdzi się podczas upałów, kiedy szybko się pocimy i potrzebujemy przynajmniej niewielkiego, kojącego podmuchu. Len ma również właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, a przy tym jest mało podatny na rozciąganie, rozszarpywanie i bardzo wysokie temperatury.

Pamiętajmy jednak, że len potwornie się gniecie, przez co możemy czuć się niekomfortowo zwłaszcza wtedy, kiedy większość czasu spędzamy siedząc (np. na przyjęciu weselnym) i siłą rzeczy napieramy na tkaninę ciężarem ciała. Ponadto jest to materiał dość sztywny i szorstki, jednak z biegiem czasu nabiera na miękkości i staje się przyjemniejszy w dotyku.

Portrait of an handsome businessman in an urban setting iStock.com
Portrait of an handsome businessman in an urban setting Źródło: iStock.com, fot: OPOLJA

Garnitury z lnem – mieszanka też się sprawdzi

Jeśli nie jesteś w stanie przekonać się do ubrania ze stuprocentowego lnu, możesz wybrać odzież z mieszanką innych tkanin, oczywiście naturalnych. Dobrym wyborem będą modele z wełną i bawełną, które cechują się wieloma korzystnymi właściwościami. Wełna – wbrew pozorom – również sprawdza się w letnie dni, bo jest przewiewna oraz higroskopijna i dzięki temu pozwala utrzymać optymalną temperaturę. Bawełna ma podobne właściwości, ale się gniecie, podobnie jak len.

Wśród naszych propozycji znalazły się garnitury z lnem, wełną, bawełną i jedwabiem, które teraz są tańsze nawet o 50 i 60 proc. Niektóre są bardziej eleganckie i nadają się na wieczór, inne zaś są odpowiednie na luźniejsze okazje odbywające się w ciągu dnia. Większość modeli kosztuje ok. 600 zł.

Artykuł stanowi część działań promocyjnych realizowanych z partnerami zewnętrznymi

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3pyvg1

Podziel się opinią

Share
d3pyvg1
d3pyvg1