Trwa ładowanie...

Gdy chodzi o seks, mężczyznom naprawdę jest wszystko jedno

Share
Gdy chodzi o seks, mężczyznom naprawdę jest wszystko jedno
Źródło: Jupiterimages
d2pebkm

Męskim okiem

Żeby skusić Amerykankę, Niemkę czy Włoszkę do przygodnego seksu, mężczyzna musi być wyjątkowo przystojny. Natomiast mężczyźni mają w kwestii wyglądu zupełnie minimalne oczekiwania wobec kobiet - choć, to jak bardzo są one minimalne, różni się w zależności od narodowości mężczyzny.

Tak wynika nie tylko z obiegowych opinii, ale także z badań psychologów z Uniwersytetu Brunel w Wielkiej Brytanii. Przeprowadzili je oni na blisko 900 studentach płci obojga z Niemiec, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Studentów zapytano, jak zareagowaliby na propozycję randki, zaproszenie do domu lub ofertę pójścia do łóżka złożoną przez osobę płci przeciwnej. Zaznaczono przy tym, czy składa ją ktoś „nieco nieatrakcyjny”, „umiarkowanie atrakcyjny” czy „wyjątkowo atrakcyjny”.

Podczas rozpatrywania tych ofert kobiety przywiązywały wagę do wyglądu pytającego. Były bardziej skłonne na wizytę w mieszkaniu - lub łóżku - mężczyzny wyjątkowo atrakcyjnego, zaś pozostałe propozycje budziły w nich o wiele mniej entuzjazmu. Natomiast panowie byli bardziej od pań skorzy do przyjęcia każdego rodzaju zaproszenia, niezależnie od atrakcyjności występującej z nim kobiety.

[

]( http://jegoego.pl/ )

d2pebkm

Pojawiły się jednak różnice pomiędzy przedstawicielami poszczególnych nacji. I tak, Niemcy byli najmniej chętni, by umówić się na randkę lub odwiedzić mieszkanie zapraszającej ich kobiety. Z największym entuzjazmem propozycje seksu przyjmowali Włosi, z najmniejszym zaś - również Niemcy. Zdaniem naukowców prowadzących te badania, pokazuje to różnice kulturowe w podejściu do kwestii seksu i moralności.

Zaś, co do różnic pomiędzy płciami, autorzy badania podsumowują je w swym artykule na łamach czasopisma „Human Nature” w ten sposób: „Choć mężczyźni nie są zupełnie niewrażliwi na atrakcyjność osoby składającej propozycję, kobiety mają wyższe standardy”.

Nie ukrywamy że wyniki badań bardzo nas cieszą. Bo wynika z nich szczera prawda – dla mężczyzny nie jest ważny wygląd, powierzchowność partnerki. Przede wszystkim liczy się dla nas wnętrze.

_ (PAP/menonwaves)_

[

]( http://jegoego.pl/ )

d2pebkm

Podziel się opinią

Share
d2pebkm
d2pebkm