Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
muzyka
06-11-2017 15:07

Gdzie słuchać muzyki? Serwisy streamingowe – nasz top 3

Internet daje nam dostęp do ogromnych zbiorów muzyki. Zmienił sposób jej słuchania diametralnie – rzadziej kupujemy płyty, częściej szukamy serwisu, gdzie znajdziemy to, co naprawdę lubimy. Jest ich kilka i, co bardzo ważne, pozwalają na bezpłatne słuchanie ulubionych płyt czy kawałków, tworzenie playlist itd. Które z nich są warte uwagi?

Gdzie słuchać muzyki? Serwisy streamingowe – nasz top 3Źródło: Fotolia
d4zkrq2
d4zkrq2

Serwisy streamingujące muzykę
10 czy 15 lat to szmat czasu – zwłaszcza jak na rozwój Internetu i wszystkiego, co się z nim wiąże, m.in. odsłuchiwania muzyki online. Kiedyś po prostu pobieraliśmy pliki na dysk, teraz coraz częściej słuchamy jej w serwisach online. Tych zaś nie brakuje – Spotify, Dezzer czy Beats Music to tylko kilka z nich.

Można wygodnie odpalić wybrany album, ale i gotową playlistę – np. z muzyką elektroniczną. Jej zwolenników nie brakuje – działają portale typu SoundTraffic czy Electronic Beats. DJ Tieso, Avicii, a może Chainsmokers – co właśnie leci u was w tle?

Spotify
Szwedzki Spotify należy do najpopularniejszych serwisów tego typu i ciągle odnotowuje wzrost popularności. Jest jednak pewien problem – nasze prawo. Polacy, choć nie tylko my, nie mają łatwego dostępu do muzyki ze Spotify. Obowiązujące prawo i umowy nie pozwalają na udostępnienie całej muzyki.
A Spotify to naprawdę świetny serwis - znajdziemy tam całe dyskografie, goroące nowości – rockowe, popowe czy electro. Warto poszukać inspiracji na Electronic Beats. DJ Tieso, a może nowe U2?  Spotify zapewnia dostęp do milionów utworów – można słuchać na życzenie muzyki z wielu wielkich wytwórni, ale i tych niezależnych.

Dezeer
Także Dezzer umożliwia nam słuchanie wybranej muzyki niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy. Wszystko działa tak, jak byśmy tego oczekiwali – mamy fajny interfejs użytkownika, duży zbiór plików audio, obsługa jest wygodna i jasna. Złośliwi dodają w tym miejscu „ale nie jest to Spotify”.
Jest to jednak serwis wart uwagi – nie musimy rejestrować w nim konta, chociaż jest to wymagane do tworzenia własnych zbiorów. Można poczytać też o wykonawcach, poszukać inspiracji, znaleźć artystów wykonujących podobną muzykę itd. Mamy też możliwość dzielenie się utworami ze znajomymi – wystarczy wysłać im odnośnik do konkretnego kawałka.

d4zkrq2

MySpace Music
Popularny serwis Imeem został przejęty przez MySpace Music. Warto wspomnieć i o nim, gdyż imponująca jest liczba artystów mainstreamowych, których można tu posłuchać. Nie powala designem czy dodatkowymi atrakcjami – funkcjonalność sprowadza się… do wyszukiwarki. Znajdujemy utwory, odtwarzamy je i dodajemy do swoich list – po prostu. Ciekawe jest jednak to, że całość zintegrowano z profilami artystów i autorów muzyki, zyskujemy więc newsy z pierwszej ręki.

d4zkrq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4zkrq2