Trwa ładowanie...
14-01-2009 12:38

Gej - najlepszy przyjaciel kobiety

Gej - najlepszy przyjaciel kobietyŹródło: AFP
d19qi2n
d19qi2n

Papużki nierozłączki spotkać już coraz trudniej, przyjaźniące się kobiety wykorzystały już kredyt zaufania do innych dziewczyn. Nadeszła era męskich przyjaciółek. Panowie homoseksualiści stają się więc gratką dla pań, które nie mają się komu zwierzyć…

Pamiętamy serial „Magda M.”, w którym aktor Bartłomiej Świderski wcielił się w rolę przyjaciela serialowej Magdy. Był charakterystyczną postacią chociażby ze względu na to, że grał homoseksualistę. Niesamowita jednak była więź jaka łączyła serialowych przyjaciół! Magda ufała swojemu koledze bardziej niż komukolwiek innemu, co więcej nie miała przed nim żadnych tajemnic, zwierzała mu się ze wszystkiego i często płakała na jego ramieniu.

Nietrudno zauważyć, że takie sytuacje zdarzają się nie tylko w serialach, ale coraz częściej w realnym życiu. Coraz większa rywalizacja wśród płci pięknej o stanowisko i uwielbienie facetów sprawia, że kobiety sobie nie ufają.

Pewna dziewczyna mówi: „Mam wspaniałego kolegę, który jest gejem. Mądry, przystojny, z kasą, na stanowisku, zabawny… Posiada niemalże wszystkie cechy ideału!

d19qi2n

Niestety nie gustuje w kobietach… Z drugiej strony bardzo się z tego cieszę, rozmawiam z ciekawym człowiekiem, naprawdę dobrym kumplem, a nie śliniącym się palantem, który patrzy na mnie jak na swoją ofiarę… Jest normalnym człowiekiem, ale ma inną orientację seksualną”.

Kobietom podoba się fakt, że tacy faceci są wrażliwi i potrafią dostrzegać piękno otaczającego świata. Widzą także piękno kobiety – jej ciało, ubrania, usta, oczy – na to wszystko zwracają uwagę, ale pod względem estetycznym, a nie seksualnym. Heteroseksualny mężczyzna nie potrafi tak ładnie określić i docenić kobiecego wdzięku.

Przyjaciel homoseksualista to świetny doradca. Dziewczyny uwielbiają zabierać swoich kolegów gejów na zakupy, nikt bowiem lepiej nie doradzi im w co powinny się ubierać, aby jak najlepiej uwidocznić swoje atuty. Nikt nie zasugeruje lepiej, bo doradza im mężczyzna, który na dodatek jest estetą. To także wspaniały terapeuta! Któż lepiej wytłumaczy nam zachowanie mężczyzn, pomoże nam ich zrozumieć, podpowie jak należy ich zdobywać, jakie chwyty stosować podczas podrywu, jak nie sam facet?

Kobiety uwielbiają także czuć się potrzebne. To bardzo ważne w życiu każdej z nich, aby miały kogoś, kogo mogą wspierać i umacniać w działaniach. Czyż znajdzie się na świecie, ktoś lepszy niż kobieta, aby pomóc uleczyć zawód miłosny swojemu przyjacielowi gejowi?

d19qi2n

Nie raz przecież podobnie jak jej homoseksualny kolega zawiodła się na facetach i czuła się fatalnie. Za każdym razem udało jej się uleczyć złamane serce i dalej wierzyć, że w końcu spotka tego jedynego. To samo pomaga osiągnąć osobie, na której tak bardzo jej zależy i z którą łączy ją przyjaźń.

Co ciekawe kobiety tylko i wyłącznie przed przyjaciółmi homoseksualistami pozwalają sobie na rozmowy, których nie poruszyłyby w gronie najbardziej lubianych kobiet! Zanika tzw. sfera intymna, przed facetem, który woli mężczyzn dziewczyny odkrywają się całkowicie. Nie wstydzą się mankamentów swojego ciała, potrafią i nawet chcą o nich rozmawiać.

Ploteczki na temat wagi, ubioru, makijażu, miesiączki czy stosunków płciowych ze swoimi partnerami, to ulubione tematy jakie poruszają przyjaciele o odmiennej orientacji seksualnej. Czują się bardziej pewne siebie w kontaktach damsko-męskich, gdyż mają wspaniałe poczucie wartości i adekwatną do rzeczywistej samoocenę. Wszystko za sprawą mężczyzny, z którym łączy nas zaledwie zażyłość na etapie przyjacielskim.

d19qi2n

Mężczyźni, często ignorują kobiece potrzeby sądząc, że są to tylko i wyłącznie „babskie zachcianki”. Nie zdają sobie sprawy, że ich partnerkom potrzeba czułości i często to jak traktują swoich facetów wynika z ich oczekiwać wobec siebie samych. Troskliwe i opiekuńcze panie tego samego oczekują od swoich ukochanych. To wszystko rozumie facet, który kocha mężczyznę. Jednoczy i identyfikuje się on z kobietami w 100% rozumiejąc ich uczucia.

Prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko, nawet związki. Jeżeli jednak w życiu kobiety pojawia się mężczyzna, o którego musi czuć się zazdrosna przy swoim przyjacielu – sprawa nie wygląda najlepiej. Co więcej ukochanemu także nie podoba się relacja jaka łączy jego kobietę z obcym dla niego facetem. I tu pojawia się największy problem takiej relacji. Jesteśmy wciąż zbyt mało tolerancyjni, za mało wyrozumiali i współcześni, by dopuścić do takiej sytuacji. Mamy zbyt mało doświadczenia w takich stosunkach, nie mieliśmy bowiem wcześniej do czynienia ze związkiem z kobietą, której najlepszym przyjacielem jest gej.

Nowa rzeczywistość, która staje się bardzo popularna prędzej czy później zmusi nas do akceptacji bądź szukania pewnego kompromisu w tej sytuacji. Niezaprzeczalnym staje się jednak fakt, że coraz więcej mężczyzn przyznaje się do homoseksualizmu i prędzej czy później oswoimy się z tą myślą, a dla coraz to nowszego pokolenia ten fakt stanie się całkiem oczywisty. Czy istnieje szansa na odrzucenie wszelkich uprzedzeń wobec homoseksualistów?

d19qi2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19qi2n