Trwa ładowanie...

Gładka twarz bez wysiłku. Zapomnij o zwykłych maszynkach

Gładko ogolona twarz to dla wielu mężczyzn priorytet – niezależnie od okoliczności. Efekt łatwo jednak zepsuć zacięciami i podrażnieniami. By się ich ustrzec, czasem nie wystarczą jedynie kosmetyki po goleniu. Zamiast tego wybierz golarkę, która będzie delikatna dla skóry.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Gładka twarz bez wysiłku. Zapomnij o zwykłych maszynkachŹródło: Pixabay
d48ljj6
d48ljj6

Dobra maszynka to ostra maszynka. Tępe ostrza tną nierówno i nie są w stanie pozbyć się wszystkich włosków. To z kolei powoduje, że dociskamy urządzenie zbyt mocno do skóry, a co za tym idzie każdy obrót ostrzy ociera o naskórek. To już prosta droga do powstawania podrażnień.

Szybkie głowice i precyzyjna folia

Golarki elektryczne dzielimy na rotacyjne i foliowe. Pierwsze z nich mają trzy pierścienie tnące, których zadaniem jest uniesienie, a następnie obcięcie włosów jak najbliżej skóry. W przypadku golarek foliowych funkcję tę pełni specjalna blaszka z dziurkami, która po włączeniu urządzenia szybko się przesuwa przycinając włosy rosnące w jednym kierunku.

Golarki rotacyjne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku tego typu zarostu, w którym każdy włos sterczy w inną stronę. Zawdzięcza to kolistym ruchom poszczególnych ostrzy. Warto zainwestować w golarkę z ruchomymi głowicami, które zapewniają większą wygodę użytkowania. Dodatkowo jeśli wybierzesz golarkę z samoostrzącymi głowicami, nie musisz martwić się o częstą wymianę nożyków. Golarki głowicowe są więc szybsze i bardziej uniwersalne, choć panuje powszechne przekonanie, że nie przycinają zarostu tak blisko jak precyzyjniejsze modele foliowe.

Te z kolei znacznie gorzej radzą sobie z przycinaniem włosków rosnących w różnych kierunkach. Niektóre golarki wyposażone są w zintegrowany lub nakładany trymer, który pomaga utrzymać dłuższy zarost w należytym porządku. Jeśli broda nie sprawia problemu, a dodatkowo chcesz wymodelować linię zarostu, będzie to odpowiedni wybór.

Pixabay
Źródło: Pixabay

Do gniazdka czy na baterie

Przy wyborze warto zastanowić się również nad tym, czy wybrać golarkę sieciową czy zasilaną na baterię lub akumulator. Każda z nich ma swoje zalety, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Golarki sieciowe są z reguły lżejsze i łatwiej nimi operować, choć wymagają stałego podłączenia do prądu.Golarki na baterie to doskonałe rozwiązanie w podróży. Są lekkie, wytrzymałe, można z powodzeniem używać ich w każdej sytuacji, nawet pod prysznicem. Niestety, tego typu modele będą bezużyteczne jeśli zapomnisz o regularnym ładowaniu. Przy zakupie zwróć uwagę na jakość akumulatora i jego pojemność. W ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki.

Dbaj o golarkę

Pamiętaj o konserwacji ostrzy. Nie ma materiału, który z czasem nie straciłby ostrości, choć można zdecydować się na sprzęt z samoostrzącymi nożami. W innym przypadku trzeba będzie mniej więcej raz w roku dokonać wymiany na nowe. W zależności od modelu koszt ostrzy może nawet wynosić więcej niż 100 zł, więc dobrze będzie przed zakupem sprawdzić cenę dodatkowych zestawów i zaopatrzyć się odpowiednio wcześnie. Po wymianie od razu zauważysz różnicę. Golarka nie będzie wyrywać włosków ani podrażniać skóry, a skóra na twarzy będzie niesamowicie gładka.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d48ljj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48ljj6