Trwa ładowanie...
d15hmcu

Gładka twarz bez wysiłku. Zapomnij o zwykłych maszynkach

Gładko ogolona twarz to dla wielu mężczyzn priorytet – niezależnie od okoliczności. Efekt łatwo jednak zepsuć zacięciami i podrażnieniami. By się ich ustrzec, czasem nie wystarczą jedynie kosmetyki po goleniu. Zamiast tego wybierz golarkę, która będzie delikatna dla skóry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczne modele tną dokładniej i nie powodują podrażnień
Elektryczne modele tną dokładniej i nie powodują podrażnień (Pixabay)
d15hmcu

Dobra maszynka to ostra maszynka. Tępe ostrza tną nierówno i nie są w stanie pozbyć się wszystkich włosków. To z kolei powoduje, że dociskamy urządzenie zbyt mocno do skóry, a co za tym idzie każdy obrót ostrzy ociera o naskórek. To już prosta droga do powstawania podrażnień.

Szybkie głowice i precyzyjna folia

Golarki elektryczne dzielimy na rotacyjne i foliowe. Pierwsze z nich mają trzy pierścienie tnące, których zadaniem jest uniesienie, a następnie obcięcie włosów jak najbliżej skóry. W przypadku golarek foliowych funkcję tę pełni specjalna blaszka z dziurkami, która po włączeniu urządzenia szybko się przesuwa przycinając włosy rosnące w jednym kierunku.

Golarki rotacyjne zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku tego typu zarostu, w którym każdy włos sterczy w inną stronę. Zawdzięcza to kolistym ruchom poszczególnych ostrzy. Warto zainwestować w golarkę z ruchomymi głowicami, które zapewniają większą wygodę użytkowania. Dodatkowo jeśli wybierzesz golarkę z samoostrzącymi głowicami, nie musisz martwić się o częstą wymianę nożyków. Golarki głowicowe są więc szybsze i bardziej uniwersalne, choć panuje powszechne przekonanie, że nie przycinają zarostu tak blisko jak precyzyjniejsze modele foliowe.

Te z kolei znacznie gorzej radzą sobie z przycinaniem włosków rosnących w różnych kierunkach. Niektóre golarki wyposażone są w zintegrowany lub nakładany trymer, który pomaga utrzymać dłuższy zarost w należytym porządku. Jeśli broda nie sprawia problemu, a dodatkowo chcesz wymodelować linię zarostu, będzie to odpowiedni wybór.

Pixabay

Do gniazdka czy na baterie

Przy wyborze warto zastanowić się również nad tym, czy wybrać golarkę sieciową czy zasilaną na baterię lub akumulator. Każda z nich ma swoje zalety, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Golarki sieciowe są z reguły lżejsze i łatwiej nimi operować, choć wymagają stałego podłączenia do prądu.Golarki na baterie to doskonałe rozwiązanie w podróży. Są lekkie, wytrzymałe, można z powodzeniem używać ich w każdej sytuacji, nawet pod prysznicem. Niestety, tego typu modele będą bezużyteczne jeśli zapomnisz o regularnym ładowaniu. Przy zakupie zwróć uwagę na jakość akumulatora i jego pojemność. W ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki.

Dbaj o golarkę

Pamiętaj o konserwacji ostrzy. Nie ma materiału, który z czasem nie straciłby ostrości, choć można zdecydować się na sprzęt z samoostrzącymi nożami. W innym przypadku trzeba będzie mniej więcej raz w roku dokonać wymiany na nowe. W zależności od modelu koszt ostrzy może nawet wynosić więcej niż 100 zł, więc dobrze będzie przed zakupem sprawdzić cenę dodatkowych zestawów i zaopatrzyć się odpowiednio wcześnie. Po wymianie od razu zauważysz różnicę. Golarka nie będzie wyrywać włosków ani podrażniać skóry, a skóra na twarzy będzie niesamowicie gładka.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d15hmcu

Podziel się opinią

Share

d15hmcu

d15hmcu