Trwa ładowanie...

Golarka czy trymer - co wybrać i jakie są różnice

Golarki i trymery to dwa różne rodzaje urządzeń i należy je wybierać w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć. Różnią się parametrami i możliwościami, a łączy je jedno - służą do dbania o zarost.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Golarka czy trymer? Wybór różni się w zależności od potrzeb
Golarka czy trymer? Wybór różni się w zależności od potrzeb Źródło: Adobe Stock
d1bp1jo

Golarka

Jak sama nazwa wskazuje, pierwsza rodzina urządzeń służy do golenia zarostu. W tym materiale zajmiemy się produktami elektrycznymi, które pozwalają golić zarost bez użycia kremów zmiękczających. Wystarczy przyłożyć do skóry, wykonać kilka pociągnięć ręką i gotowe. Niektórzy producenci mają jednak w swojej ofercie wersje umożliwiające golenie na mokro.

Rozróżnia się kilka rodzajów systemów golących. Pierwszy to tak zwane folie i składa się z podłużnych ostrzy, które są pokryte folią. Włosy przedostają się przez nią i następnie są obcinane. Zazwyczaj można spotkać od jednego do czterech ostrzy. Drugi system nazywany jest głowicowym i składa się z wirujących ostrzy. Włosy dostają się do nich przez siateczkę i następnie są przycinane. Większość maszynek dostępnych na rynku posiada potrójną lub poczwórną głowicę, która dostosowuje się do kształtu twarzy. Umożliwia to bardziej precyzyjne golenie. Trzecia opcja to golarki hybrydowe. Posiadają jedno dwustronne ostrze oraz komplet nasadek lub jedną regulowaną, dzięki czemu można regulować długość zarostu.

d1bp1jo

Dobrym przykładem urządzenia hybrydowego jest Philips OneBlade Pro ze specjalną nasadką, która posiada 14 ustawień długości. Można jej używać zarówno do golenia na mokro, jak i na sucho. Ostrze porusza się tutaj 200 razy na sekundę i jest osłonięte powłoką zapewniającą poślizg oraz zaokrąglonymi końcówkami, które zmniejszają ryzyko podrażnienia skóry. Deklarowana żywotność ostrza wynosi do 4 miesięcy, a w pełni naładowana bateria powinna wystarczyć na 90 minut pracy.

Wśród golarek głowicowych warto zwrócić uwagę na Remington XR1570 Ultimate R9, która również ma funkcję golenia z użyciem kremu. Każde z ostrzy ma dwa pierścienie - zewnętrzny porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i wewnętrzny, który porusza się odwrotnie do zewnętrznego. Jedno z ostrzy unosi włos, a drugie przycina go tuż przy skórze. Produkt zapewnia czas pracy do 60 minut oraz szybkie 5-minutowe ładowanie.

Trzecia propozycja to Panasonic ES-SL33-S503. Pod tą nazwą kryje się urządzenie z potrójnym systemem golącym do używania na sucho i na mokro. Dwa ostrza folii zewnętrznej działają blisko skóry, a ostrza tnące zajmują się skróceniem dłuższych włosów. Ich łukowy kształt sprawia, że dopasowują się do twarzy. Dzięki mechanizmowi żaluzji można oczyścić głowicę pod strumieniem bieżącej wody. Producent zastosował tu także funkcję trymera.

Trymer

Trymer ma znacznie szerszy zakres zastosowań. Może służyć do przycinania i modelowania brody, a także do usuwania włosów w nosie i pod pachami oraz modelowania brwi. Najczęściej jest jednak stosowany właśnie do zarostu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano ostrza oraz ilość końcówek i nasadek. Najczęściej spotykane są ostrza ze stali nierdzewnej, ale zdarzają się także grafitowe, ze stali japońskiej, szlachetnej, a nawet tytanowe.

Jeżeli nastawiacie się tylko na stylizację zarostu lub jego golenie, to z pomocą przyjdzie Remington MB050 Durablade, którego ostrze jest zbliżone do spotykanego w golarkach hybrydowych. W zestawie są cztery rodzaje nakładek - 1, 2, 4 i 6 mm. Trymer ten jest wodoodporny, więc można go używać również pod prysznicem.

d1bp1jo

Babyliss MT890E posiada wiele funkcji. W zestawie znajdują się nasadki do brody o długości od 2 do 14 mm, do zarostu o długości od 1 do 3,5 mm, dwie nasadki grzebieniowe do brwi o długości 3 i 5 mm, trzy nasadki grzebieniowe do ciała o długości 3, 5 oraz 7 mm, a także do usuwania włosów z nosa oraz do detali. Akumulator pozwala nawet na dwie godziny pracy.

Ostatnia propozycja to bardzo praktyczny trymer GÖTZE & JENSEN TR700, który ma tytanowe ostrza oraz tylko jedną końcówkę, przez co nadaje się głównie do stylizacji zarostu. W zamian za to zastosowano dziesięciostopniową regulację od 1 do 10 mm. Deklarowany czas pracy na pełnej baterii to 90 minut. Utrzymanie go w czystości jest proste, ponieważ konstrukcja umożliwia mycie głowicy pod bieżącą wodą.

Niezależnie od tego, co wybierzecie, warto mieć w łazience jedno z powyższych urządzeń. Zapewnią one gładką skórę twarzy albo pozwolą zadbać o zarost pomiędzy wizytami u barbera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1bp1jo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bp1jo
d1bp1jo